Vrhunski rezultati plesača Plesnog kluba Takt iz Varaždina na međunarodnom turniru Serbia Open

U subotu i nedjelju, 7. i 8. svibnja, sportaši Plesnog kluba Takt iz Varaždina sudjelovali su na međunarodnom turniru Serbia Open, koji se održao u Čačku, a u organizaciji PK Luna Čačak, Plesnog svaze Srbije te WDSF-a (World DanceSport Federation).

Plesni klub Takt iz Varaždina na Serbia Openu predstavljali su u solo kategorijama Ema Biškup, aktualna državna prvakinja u standardnim i latinsko-američki plesovima, Marta Majcen, aktualna državna prvakinja u standardnim plesovima, Emili Šobak i Natali Franolić, finalistkinje državnih prvenstava, zatim Matej Bolšec i Karolina Bogović, članovi sportsko plesne reprezentacije u standardnim i latinsko-američkim plesovima te Luka Gladović i Elena Majcen.

Na Serbia Openu u solo natjecanjima sudjelovao je velik broj natjecatelja iz regije Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije dok su se na WDSF dijelu i open dijelu natjecanja za plesne parove natjecali plesni parovi iz čak 24 zemlje sudionice.

U solo natjecanjima briljirala je Ema Biškup koja je suverenim nastupom doplesala do titule pobjednice te dva osvojena trofeja u seniorskoj konkurenciji u obje discipline sportskog plesa, standardnim i latinsko-američkim plesovima. Ema je ovom izvanrednom rezultatu pridodala i još dvije zlatne medalje u standardnim plesovima u „basic“ dijelu natjecanja.

Marta Majcen predstavljala je Takt u konkurenciji mladeži, ali se okušala i u sportskim natjecanjima u višoj starosnoj kategoriji starije mladeži. Marta je u izuzeto teškom rasporedu plešući praktički natjecateljska kola jedno za drugim doplesala do dvostruke titule i dvije zlatne medalje u standardnim plesovima (u kategoriji mladeži i u kategoriji starije mladeži). U latinsko-američkim plesovima doplesala je do finala natjecanja u mladeži (od 30 natjecateljica) te je tamo zauzela treće mjesto, dok se u starijoj mladeži uvrstila na izvrsno peto mjesto (u konkurenciji 25 natjecateljica).

Još jedan trofej na Serbia Openu donijela je Karolina Bogović koja se uz nastupe u plesnom paru okušala i u solo natjecanjima. Karolina je u kategoriji mlađe mladeži osvojila trofej i zlatnu medalju u standardnim plesovima, dok je u latinsko-američkim plesovima završila na treće mjestu i osvojila brončanu medalju.

Emili Šobak na open dijelu natjecanja osvojila je izvrsno drugo mjesto i srebrnu medalju u međunarodnoj konkurenciji u kategoriji mlađe mladeži te je ovom izvrsnom rezultatu pridodala jednu zlatnu, jednu srebrnu i jednu brončanu medalju na „basic“ dijelu natjecanja.

Natali Franolić osvojila je jednako tako izvrsno drugo mjesto i srebrnu medalju u međunarodnoj konkurenciji u kategoriji mladeži dok je na „basic“ dijelu natjecanja osvojila zlatnu medalju.

Luka Gladović i Elena Majcen su ispred plesnih kolega iz Srbije u subotu osvojili dvije zlatne medalje, jednu u latinsko-američkim, a drugu u standardnim plesovima. U nedjelju su se natjecali na „basic“ dijelu Serbia Opena gdje su u međunarodnoj konkurenciji osvojili izvrsno drugo mjesto u standardnim plesovima te četvrto mjesto u latinsko-američkim plesovima.

Matej Bolšec i Karolina Bogović u subotu su osvojili zlatnu medalju u standardnim plesovima te četvrto mjesto u latinsko-američkim plesovima. U nedjelju sub nastupili u čak četiri različite kategorije u standardnim i latinsko-američkim plesovima te su u tri kategorije u konkurenciji parova iz Rumunjske, Hrvatske, Makedonije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Litve natjecanje završili u polufinalu, a u latinsko-američkim plesovima u „basic“ dijelu otplesali su izvrsno te su u finalu osvojili odlično peto mjesto.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.

Stolnotenisači Visie i MGK Drave Žabnik odlični na turniru TOP Regije Sjever

Mladi stolnotenisači i stolnotenisačice MGK Drave Žabnik i Visie nastupili su na stolnoteniskom TOP-8 turniru Regije Sjever, završnom natjecanju ove sezone za najmlađe uzraste.

Stolnotenisačica MGK Drave Žabnik Mila Hrkec bez poraza osvojila je 1. mjesto. Drugo mjesto u istoj kategoriji najmlađih kadetkinja zauzela je također stolnotenisačica Nika Gregurec.

Kod klinceza Tesa Dvorščak bila je odlična treća, Lea Kos osvojila je 5. mjesto, a Ida Hadari šesto.

Stolnotenisačica Visie Lorena Magdalenić bez izgubljenog seta “pomela” je konkurenciju te je dokazala da je najbolja klinceza Regije Sjever. U najmlađim kadetima Visia je imala troje predstavnika. Darian Henezi zauzeo 2. mjesto, Eva Zoroja Jošt bila je peta, dok je Leon Magdalenić uzeo 4. mjesto.