Policija upozorava vozače električnih romobila: kazna za nepropisnu vožnju je 300 kuna
S obzirom na to da se u posljednje vrijeme na području Međimurske županije, a naročito u Čakovcu i Nedelišću, povećao...
Druženje
Na blagdan Sveta tri kralja, u petak, u 11 sati održat će se misno slavlje u kapeli na Ravnoj Gori. Misu će predvoditi bednjanski župnik vlč. Neven Blažon.
Hodočasnike, planinare i izletnike koji se svake godine na blagdan Sveta tri kralja okupljaju na Ravnoj gori tradicionalno će kuhanim vinom i čajem počastiti Grad Lepoglava i Općina Bednja.
Pripremljeno će biti oko 100 litara kuhanog vina i oko 50 litara čaja koji će se dijeliti po završetku misnog slavlja.
Izvor: lepoglava.hr
Foto:
Iz Policijske uprave varaždinske potvrdili su nam da je nestao Đuro Vađunec.
Vađunec (68) nestao je 15. kolovoza kada se udaljio se s adrese boravišta u Sesvetama Ludbreškim u nepoznato.
Navodi se da je muškarac teže pokretan.
U slučaju da posjedujete informacije o ovoj osobi molimo vas da obavijestite najbližu policijsku postaju ili nazovete na broj 192. Također, informacije možete dostaviti i putem e-mail adrese: [email protected]
Već tradicionalno, u povodu blagdana Velike Gospe i svetog Roka na igralištu Gmajna u Čalincu održan je odbojkaški turnir na pijesku.
Da se radi o jednom od najinteresantnijih turnira u godini, potvrdili su i organizatori, Udruga za sport i rekreaciju Gmajna, na čije se 16. izdanje u jutarnjim satima prijavilo 18 odbojkaških ekipa s područja Varaždinske i Međimurske županije.
Osim odbojkaša, turnir je okupio i velik broj posjetitelja iz susjednih općina i gradova, koji su uz sportsko natjecanje i napuhanac za najmlađe, mogli sudjelovati i na Memorijalnom turniru u belotu “Boris Šumiga Kic”, a na koji se prijavilo 22 para. Nakon odigranih partija, prvo mjesto osvojili su par Kapla iz Općine Vinica, drugo mjesto par Žlibar – Cerjan, a treće Stolnik – Martinčević.
Sve odbojkaške utakmice pružile su zanimljive i napete borbe za svaki poen pa je tako finalna utakmica odigrana u večernjim satima. Pokrovitelj 16. odbojkaškog turnira Gmajna – Čalinec i ove je godine bila Općina Maruševec koja je ove godine uz pomoć članova Udruge Gmajna rekonstruirala odbojkaško igralište, pa su najzanimljivije utakmice uz brojne posjetitelje pratili i načelnik Općine Maruševec Mario Klapša s općinskim vijećnicima.
Prvo mjesto u odbojci na pijesku osvojila je ekipa DŠR Lančić-Knapić, koja je bila bolja od domaće ekipe, Gmajne 1. U utakmici za treće mjesto, ekipa Gmajna 2 ostvarila je bolji rezultat od trnovečke Kopakabane.
Najboljom igračicom turnira proglašena je Tara Ribić kojoj je predsjednik Udruge Gmajna Miroslav Možanić uručio nagradu, dok je pehare i novčane nagrade najboljim ekipama predao načelnik Mario Klapša.