Povežite se s nama

Međimurje

Za borbu protiv raka u 2016. utrošeno 134.000 kn

Objavljeno:

- dana

SKUPŠTINA

Županijska liga protiv raka Čakovec u prošloj je godini ostvarila ukupan prihod od 143.006 kuna, dok su rashodi iznosili 119.023 kuna.

Osim toga, na podračunu Lige, otvorenom za potrebe humanitarne akcije Pjesmom, plesom i modnom revijom, od ulaznica je uplaćeno još 14.680 kuna. Sredstva su nakon akcije utrošena za potrebe rehabilitacije na bazenima i u Crikvenici te je račun zatvoren, što znači da je Liga za svoj rad i razne aktivnosti u 2016. godini utrošila ukupno gotovo 134.000 kuna.

Izvješća klubova

Iscrpno financijsko izvješće Lige podnijela je rizničarka Božena Kapitarić na godišnjoj skupštini Županijske lige protiv raka održanoj u četvrtak, 26. siječnja, u multimedijalnog dvorani Tehnološko-inovacijskog centra u Čakovcu. Skupštinu su vodili njezin predsjednik prim. dr. Hussein Saghir i tajnica Lige psihologinja Irena Šestak. Izvješće Nadzornog odbora podnijela je Zdenka Jukić, koja je utvrdila da je financijsko izvješće realno, dok je ocjenu rada Lige ispred Stegovne komisije iznijela Dragica Kolenić, koja je utvrdila da nije bilo nikakvih nepravilnosti u radu.

Rad Lige pomažu brojne institucije, udruge, pojedinci i tvrtke s područja Međimurja

Predsjednik dr. Saghir izvijestio je o radu Lige, dok su izvješća o pojedinim klubovima koji djeluju u sklopu Lige iznijeli njihovi predsjednici. Među njima su Jasenka Štefić, predsjednica Kluba žena oboljelih od raka dojke “Nova Nada”, Vesna Kos, predsjednica Kluba žena oboljelih od ginekoloških zloćudnih tumora “Vita”, Božena Dubroja, predsjednica Invalidskog društva ILCO, Damir Remar, predsjednik Kluba oboljelih od raka prostate te Dragutin Kamenić, predsjednik Kluba laringektomiranih.

U 2016. Liga je uspješno provela niz manifestacija kao što su Dan mimoza, Dan narcisa, Dan plave vrpce, Move week, Kestenijada, Milenijska fotografija ružičaste vrpce i slično. Također se uspješno provodi rehabilitacija članova Lige kroz razne aktivnosti kao što su rehabilitacija u Crikvenici, kongres za laringektomirane u Daruvarskim toplicama, izleti, tjelesno vježbanje, kreativne radionice, predavanja psihologa. Rad lige pomažu brojne institucije, udruge, građani pojedinci i tvrtke s područja županije.

Izvor:
Foto:

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje