Ženska odbojkaša reprezentacija U16 započela pripreme u Nedelišću

Započele su pripreme ženske odbojkaške reprezentacije U16 u Nedelišću.

Izbornik hrvatske, iskusni Miodrag Miki Stojaković sa svojim se pulenkama kroz dramatične kvalifikacije, gdje su na kraju s 3:2 pobijedile Rumunjsku, plasirao na Europsko prvenstvo koje se od 10. srpnja igra u Mađarskoj i Slovačkoj.

Reprezentacija je od nedjelje 20. lipnja započela s pripremama za smotru najboljih kadetskih ekipa Staroga kontinenta.

Kako je ovo doista plodonosna godina, jer su se i seniorke i seniori također plasirali na Europsko prvenstvo, pripreme U16 reprezentacije biti će odrađene u Nedelišću, obzirom da će se odbojkašice za EP pripremati u Zadru, a odbojkaši u Osijeku.

Prvoga dana priprema, u nedjelju, 20. lipnja, izbornik U16 reprezentacije Miki Stojaković je rekao: „Okupili smo se u Nedelišću, našoj već staroj dobro poznatoj bazi gdje imamo sve ono što nam je potrebno za pripreme, a napose apsolutni mir. Sve nam je na dohvat ruke, dvorana, i hotel, atletski stadion, teretana, tako da se u miru možemo posvetiti radu, bez da nam išta remeti koncentraciju!“

Na pripremama se okupilo 14 igračica.

Na pripremama je 14 igračica: Lorena Marija Sesar, Vedrana Miljević, Laura Kesar, Marija Piškor, Tonka Bošnjak (HAOK Mladost), Ana Prkačin, Maša Mlinar (OK Dinamo), Klara Kruhonja, Antea Perić (OK Olimpik), Aurora Brozić (OK Umag), Petra Gregorović (HAOK Rijeka), Carla Stošić, Tina Buršić (OK Pula) i Marija Dugi (ŽOK Ivanec).

– Bilo je nekih ideja da možda priključimo još poneko ime, ali na kraju smo se odlučili za isti onaj sastav koji je bio na pripremama u Zadru pred kvalifikacije za EP. Mislim da su sve one zaslužile i otići na to veliko natjecanje koje su same izborile. Jedino, na dan odlaska u Slovačku u Humenne gdje igramo u drugoj skupini zajedno s reprezentacijama Srbije, Slovačke, Rumunjske, Bugarske i Italije, nažalost otpasti će dvije djevojke jer ih u zapisniku možemo na EP imati samo 12! – rekao je.

Skupina Hrvatske je poprilično teška, a izbornik o tome kaže: „Startamo 10. srpnja protiv Srbije, a zapravo niti jedna utakmica neće biti lagana u skupini. Mislim da je za nas veliki uspjeh i sam plasman na EP među 12 najboljih kadetskih ekipa Europe. Svaka će pobjeda biti i te kako velika. Ono što priželjkujemo je drugi krug, dakle biti među četiri najbolje ekipe u skupini, a ono čemu se potajno nadamo je da eventualno plasmanom među prvih šest ekipa u konačnom plasmanu izborimo svjetsko prvenstvo dogodine. Inače, prve dvije ekipe iz svake od dviju skupina igraju u borbi za plasman od 1-4. mjesta, a drugo i trećeplasirane reprezentacije u skupini od 5 do 8. mjesta.“

Uz standardnih 14 igračica iz kvalifikacijskog ciklusa uz izbornika Stojakovića u stručnom stožeru su i pomoćnici Ico Radočaj i Darko Nojić, fizioterapeut Rene Mezak i statističar Vlado Jolić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.