Zlatko Dalić sa svojim Al Ainom izborio polufinale Azijske lige prvaka!

Varaždinski trener

Varaždinski trener Zlatko Dalić sa svojim Al Ainom izborio je polufinale Azijske lige prvaka.

Njegova momčad u četvrtfinalu je igrala protiv uzbekistanskog Lokomotiva. Prva utakmica u Al Ainu 23. kolovoza završila je 0:0, a danas je Dalićeva momčad u uzvratu pobijedila s minimalnih 1:0. Jedini pogodak za momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u Taškentu zabio je Brazilac Ciao u 38. minuti.

Zlatko Dalić tako je sa svojim ekipom izborio polufinale najprestižnijeg klupskog natjecanja u Aziji. Prvu polufinalnu utakmicu Al AIn igra 27. rujna, a protivnik će im biti pobjednik susreta između Al Nasr iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i katarskog  El Jaisha.

Glavina i Glavica zabili za pobjedu Varaždina nad Interom

U sklopu priprema za nastavak sezone u HT Prvoj HNL, ekipa Varaždina je danas, 19. siječnja, na svom stadionu pobijedila Inter iz Zaprešića rezultatom 2:0.

Strijelci su bili Dominika Glavina i Dejan Glavica. Ova utakmica bila je prilika za igrače koji su dobivali manju minutažu u prethodnim utakmicama kao i za juniore koji su priključeni prvoj ekipi.

Trener momčadi Zoran Kastel imao je na raspolaganju 17 igrača. Prvenstvo se za Varaždin nastavlja u subotu u 15 sati kada će u okviru 17. kola gost na varaždinskom Gradskom stadionu biti momčad Rijeke.

Početnih 11: Zelenika, Elezi, Cerovčec, Memija, Ćelić, Kanceljak, Grgec, Vuk, Crnčec, Glavina, Petrović

Zamjene: Kolarić, Glavica, Lusavec, Donsanti, Mezga, Belcar

U subotu nastavak prvenstva, a NK Varaždin dočekuje Rijeku

S utakmicom protiv Hrvatskog Dragovoljca, nogometaši Varaždina zaključili su pripremni proces te je ovaj tjedan na rasporedu priprema za prvu slijedeću utakmicu u nastavku prvenstva protiv HNK Rijeka, u subotu, 23. siječnja, s početkom u 15 sati.

Podsjetimo, zbog trenutnih epidemioloških mjera na snazi je i dalje zabrana prisustva gledatelja te će prijenos utakmice biti na Arena Sport kanalima.

Nogometaši Varaždina će još jedan pripremni susret protiv drugoligaša Intera iz Zaprešića u danas, 19. siječnja, s početkom u 13 sati na gradskom stadionu u Varaždinu gdje će se trener Kastel odlučiti za “roster” koji će nastaviti sezonu.

Od dolazaka u Varaždin, pojačanja su vezni igrač Igor Postonjski – bivši igrač i kapetan Intera iz Zaprešića sa preko 100 utakmica HT Prve lige dok bi kroz nekoliko dana i obrambeni igrač Juraj Maks Ćelić trebao biti na dispoziciji treneru za nastavak prvenstva. Nikola Tkalčić potpisao je produženje ugovora do kraja aktualne sezone. Dolaskom novog trenera, dva igrača Varaždina koja do sada nisu konkurirala za nastupe – Dejan Glavica i Dominik Glavina vraćeni su u konkurenciju za nastupe.

Što se odlazaka tiče, Domagoj Drožđek kao posuđeni igrač vratio se u Lokomotivu odkuda bi trebao ostvariti inozemni angažman. Dva igrača s posudbe iz HNK Hajduka – Ivan Delić i Dino Skorup vratili su se u Split dok su također Stefan Milić te Damjan Daničić vraćeni s posudbe u svoj matični klub – GNK Dinamo. Klub je sporazumno raskinuo ugovore sa sa Mijom Šabićem, Dominikom Perkovićem te Dinkom Gavranovićem.