Zoran Jeftić: Kauboji spadaju u sam vrh svjetskog rukometa!

Svjetsko prvenstvo u Francuskoj

Hrvatska rukometna reprezentacija danas od 20.45 sati utakmicom protiv Saudijske Arabije otvara Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Varaždin je posljednji put imao reprezentativca 2005. godine na Svjetskom prvenstvu u Tunisu. Riječ je o Zoranu Jeftiću, kojem su 34 godine i nakon kratke avanture u Dravi iz Ptuja, vratio se u Vidovec.

U Tunisu je Jeftić s Kaubojima osvojio srebrnu medalju, a 12 godina kasnije ističe da su Hrvatska jedan od kandidata za osvajanje medalje.

– Svi očekuju medalju i sve ispod osvajanja bronce bio bi neuspjeh. Konstantno ulazimo u polufinala na velikim natjecanjima i ciljevi su visoki – ističe Zoran Jeftić koji je u svojoj karijeri branio boje Varteks Di Caprija, Medveščaka, GRK Varaždina 1930, Vidovca, Međimurja, Drave i španjolskih klubova Las Palmasa i Edence.

Otvaranje

Dodao je kako je najvažnije samo otvaranje natjecanja.

– Uvijek je najteža prva utakmica na turniru. Moramo ući maksimalno koncentrirano protiv Saudijaca i pobjeda ne bi trebala dolaziti u pitanje – rekao je Zoran.

Nakon utakmice protiv Saudijske Arabije, Hrvatsku u skupini čekaju utakmice protiv Mađarske, Njemačke, Bjelorusije i Čilea.

– Nema slabijih protivnika, zato nema opuštanja. Vjerujem da spadamo u sam vrh svjetskog rukometa – zaključio je 34-godišnjak.

Izvor: HRS

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.

Ekipa CB Sloboda osvojila 26. Memorijal u Remetincu

Završen je 26. Memorijalni turnir Puškadija i Pavlić u Remetincu kod Novog Marofa, a naslov je odnijela varaždinska ekipa CB Sloboda.

Varaždinska ekipa (Mesec, Paveli, Piskač, Modrić, Slunjski…) u finalu je pobijedila domaću ekipu ŠD Remetinec s 2:1.

Treće mjesto osvojila je ekipa 2eN usluge – Pegi team koja je u susretu za treće mjesto svladala ekipu Oštrek Gradnja iz Grane s 1:0.

Najbolji igrač turnira bio je Dejan Slunjski iz pobjedničke ekipe, CB Sloboda, a najbolji golman Stjepan Hajduk iz ŠD Remetinec.

Dodajmo da je na turniru nastupilo 27 ekipa.