Zoran Jeftić pobjedom startao na klupi Koke, pobijedili i Dabrovi

Trener Zoran Jeftić pobjedom je startao na klupi Koke u prvoj službenoj utakmici. Kokice su u prvom kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene pobijedile Trešnjevku u gostima s 30:23.

Varaždinke su u 7. minuti stigle do izjednačenja 3:3, pa dvije minute kasnije i prvog vodstva te ga više nisu ispuštale do kraja. Do poluvremena su uspjele izgraditi plus pet (12:17).

U nastavku su se domaće rukometašice uspjele približiti na dva pogotka zaostatka (18:20). Uslijedila je serija od tri pogotka zaredom varaždinske ekipe, kojom su na kratko kupile mir.

Trešnjevka je uzvratila s četiri pogotka u nizu i u 51. minuti bilo je 22:22. I to je bilo sve od domaćih. Koka je nevjerojatnim nizom od 1:8 u posljednjih devet minuta došla do uvjerljive pobjede 23:30. Najbolja u redovima Koke bila je Ivana Dežić s osam golova.

Istaknimo da su do slavlja za vikend stigli i varaždinski rukometaši pobijedivši Dubrovnik 33:29 u sklopu Premijer lige B skupine.

Kovačević prije Osijeka II: Ne smijemo im dozvoliti da se razmašu prema naprijed

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 24. listopada, u 15 sati u Osijeku igraju susret 10. kola 2. HNL protiv druge ekipe.

Riječ je o momčadi sastavljenoj većinom od izlaznih juniora Osijeka. Igraju vrlo poletno, no trener Mario Kovačević zna koji su njihovi nedostaci.

– Mlada ekipa. Zna se da su Osijekovi mladi nogometaši najbolji u svojim godištima. Dovedeni su u Osijek zbog kvalitete. To su igrači koji žele igrati za prvu ekipu. Mladost može biti prednost i mana. Moramo se čvrsto postaviti, pa će onda mladost biti njihova mana – ističe Kovačević koji u susretu protiv Osječana ne može računati na kartoniranog Michelea Šega.

Kovačević tako neće moći računati ni na ozlijeđenog Nika Domjanića ni bolesnoga Nou Vugrinca.

– Što je tu je, imamo malih problema s napadačima. Moramo biti oprezni i ne smijemo im dozvoliti da se previše razmašu, pa ćemo se onda mi na kraju radovati – zaključio je Kovačević.

FOTO Odigrana humanitarna utakmica između Poleta i Varaždina u Cestici

Na igralištu Graba u Cestici u srijedu, 20. listopada odigrana je humanitarna nogometna utakmica između domaćeg Poleta i drugoligaša Varaždina.

Utakmice je odigrana pod pokroviteljstvom Općine Cestica, a sav prihod bio je namijenjen za cestičku udrugu Život i radost, udruge za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom.

Rezultat je bio u drugome planu. Na poluvremenu su vodili Varaždinci s 2:0, da bi na kraju završilo rezultatom 8:0.