Na otvaranju Pan kupa Hudek Trgotrans iznenadio Svježa jaja Vuk

Mali nogomet

Već prvi dan 37. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu ponudio je i prva iznenađenja. I to odmah od prve utakmice.

Najuspješniji međimurski predstavnik proteklih godina, koji u „portfelju“ ima jedno treće mjesto, jedno četvrtfinale i dvije osmine finala, ekipa Svježa jaja Vuk iz Čehovca, odmah je na startu poražena od čvrstog Hudek Trgotransa. Presečki je doveo „hudekovce“ u vodstvo i to tek 10 minuta prije kraja, izjednačio je pet minuta kasnije iz šesterca Admir Vuk, ali je na isti način Strablić zabio minutu prije kraja za velika tri boda sastava iz Ladanja.

Sasvim sigurno najjaču utakmicu dana odigrali su Automobil Lončar i Jelena Trade iz Subotice Podravske. U očekivano tvrdoj utakmici opet je papirnati favorit loše prošao; „zagrebački Podravci“ pobijedili su predlanjskog pobjednika i lanjskog finalista Pan kupa s minimalnih 1:0, golom Silvija Totha u trećoj minuti drugog poluvremena. Varaždinci su imali više od igre, ali sjajna taktička postava igre iskusnog trenera u ulozi voditelja Jelena Tradea Alena Jukića otupila je najveće oštrice Lončara, za na kraju jako važnu pobjedu na otvaranju „skupine smrti“.

U srazu debitanta na Pan kupu Zavrča i ipak nešto iskusnije Višnjice bilo je visokih 4:1 za Višnjičane, iako su mladi Slovenci poveli golom Potočnika. Do poluvremena su Rudnički i Pintarić preokrenuli, a u nastavku Dukarić i Bencek potvrdili pobjedu Višnjice.

Prvi je dio subotnjeg programa završio veteranskom utakmicom, a jednako je počeo i drugi dio nakon rukometnog spektakla PPD Zagreb – Veszprem. OPG Radiček Petgrad Niko-trade opravdao je ulogu favorita protiv čvrstog Hidromonta & MP-a, bilo je 2:1, uz pogotke Ivandije i Da. Radičeka za Koprivničane te Severa za Varaždince. Na starzu večernjeg programa veteranska poslastica, sjajna utakmice Lepoglave i novoga gosta Pan kupa iz Bjelovara, ekipe Heba Gradnja Invest – Nim sport; Bjelovarci su se predstavili u sjajnom svjetlu, slavili čak 4:1 uz dva pogotka Ptičara te po jednog Štefanca i Nađa, dok je jedini gol za zelene iz Lepoglave zabio najiskusniji – Željko Geček.

Ropox je bio uvjerljiv protiv mlade ekipe Bednje, hat-trick je upisao Luka Modrić, jednog dodao Oštrek, dok su za Zagorce zabili Kostanjevec i Medved, za konačnih 4:2. Još je uvjerljivije bilo Črešnjevo protiv juniora Fotexa; nakon rano primljenog pogotka (Martin Slunjski u 2. minuti) juniori su odolijevali cijelo prvo poluvrijeme, ali su u nastavku opet isti Slunjski pa Kokotec i Punčec potvrdili trijumf za konačnih 4:0.

Uz onu utakmicu Lončara i Jelene Trade, najneizvjesniju utakmicu dana odigrali su Auto Florijanić i CB Mi2 & Baza 2. Bilo je 0:0, uz čak nešto bolji dojam i više prilika Selničana / Ivančana.  Na kraju večeri Texas Auto Mak je sa sigurnih 2:0 pobijedio Ljubešćicu, eurogolom Leona Kukeca tri minute prije odmora pa sjajnim prolazom Meseca sedam minuta prije kraja.

Pan kup se nastavlja ovog ponedjeljka, od 19:15 sati, a imat ćemo na djelu prilike vidjeti još jednog debitanta – zagrebačku MNK Kustošiju. Protivnici će im biti upravo ekipe koje su otvorile ovaj turnir, Hudek Trgotrans pa sat kasnije Svježa jaja Vuk. Pozivnica je tu, uz podsjetnik da je cijena ulaznice za sve utakmice dana svega – 15 kuna.