2. HNL: Varaždinci uvjerljivom pobjedom u Zagrebu skočili na 2. mjesto na tablici

NK Varaždin

Nakon što su proteklog tjedna kod kuće s 2:1 svladali Rudeš, nogometaši Varaždina ponovno su stigli do slavlja u derbiju kola. U utakmici 12. kola 2. hrvatske nogometne lige, Varaždin je na gostovanju u Zagrebu s visokih 4:2 bio bolji od domaćeg Jaruna.

Varaždinci su odlično otvorili utakmici i počeli nizati prilike za pogodak. Ipak, u jeku varaždinskih napada domaćini dolaze do prednosti u 34. minuti preko Gabriela Groznice. Rezultatski minus nije pokolebao momčad Varaždina, a hrabra igra se isplatila u 42. minuti kada za 1:1 pogađa Michele Šego.

I u nastavku utakmice Varaždinci su bolja momčad na travnjaku što su okrunili s tri nova pogotka. Prvo u 49. minuti za vodstvo od 2:1 zabija Filip Mekić, da bi u 58. minuti prednost povećao Leonard Vuk. Odličnu predstavu Varaždina zaokružio je Andris Herrera koji u 66. minuti pogađa za 4:1. Do kraja utakmice domaćini uspijevaju tek ublažiti poraz golom Diarrassouba u 80. minuti.

S nova tri boda na svojem kontu momčad Varaždina probila se na drugo mjesto na prvenstvenoj tablici. Priliku za nastavak pobjedničkog niza imat će u susretu 13. kola kada na domaćem travnjaku dočekuju Sesvete. Utakmica se igra u subotu, 20. studenoga, od 17 sati.

Patrik Koščak i Marinko Šipoš među najboljim atletskim trenerima u Hrvatskoj

Izvršni odbor Udruge Hrvatskih atletskih trenera (UHAT) na temelju svoga Pravilnika o izboru i proglašenju najuspješnijih hrvatskih atletskih trenera izabrao je i proglasio najuspješnije atletske trenere za 2021. godinu, te atletske djelatnike za izniman doprinos razvoju hrvatske atletike.

Za najboljeg trenera za kategoriju mlađih juniorki proglašen je Patrik Koščak. Ovu nagradu možemo prepisati vremenu i trudu kojeg Patrik posvećuje atletičarima u klubu Ak Sloboda te odličnim rezultatima koje postižu svi njegovi atletičari.

Za izniman doprinos razvoju hrvatske atletike nagrađen je Marinko Šipoš.

– Možemo biti ponosni što u Varaždinu imamo atletske trenere čiji je rad prepoznat na državnoj razini. Svo vrijeme i znanje koje ovi treneri ulažu u razvoj atletičara u Atletskom klubu Sloboda doprinosi rezultatima koji su svake godine sve bolji i bolji – ističu iz AK Sloboda.

Slovenski prvoligaš Celje bolji od nogometaša Varaždina

Nogometaši Varaždina na igralištu s umjetnom travom u nedjelju, 16. siječnja, odigrali su prvi pripremni susret. Protivnik im je bio slovenski prvoligaš Celje koji je slavio s 2:1.

Pogotke za momčad koju vodi bivši trener Rijeke Simon Rožman postigli su David Zec i Stian Džumhur, dok se za Varaždince u strijelce upisao Petar Havojić u 80. minuti.

Idući prijateljski susret momčad Marija Kovačevića odigrat će u srijedu, 19. siječnja, kada u goste dolazi momčad koju je prošlu sezonu vodio varaždinski strateg.

Riječ je o aktualnom prvaku 3. HNL Sjever Mladosti iz Ždralova.