Anđela Mužinić Vincetić i Helena Dretar Karić poražene su u četvrtfinalu parova

Hrvatske parastolnotenisačice Anđela Mužinić Vincetić i Helena Dretar Karić poražene su u četvrtfinalu parova kategorije WD10 sjedećih na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

U četvrtfinalu su ih zaustavile Kineskinje Jiamin Pan i Xiaodan Gu sa 3-1 (11-2, 11-8, 9-11, 11-5), objavio je tportal.hr.

Dretar Karić rekla je da je očekivala više jer su se dobro pripremile.

Nogometaši Varaždina u Šibeniku bez primljenog gola osvojili bod

Nakon dvije uzastopne pobjede, nogometaši Varaždina u 6. kolu upisali su treći prvenstveni remi. Susret sa Šibenčanima u nedjelju, 15. rujna na Šubićevcu završio je 0:0.

Trener Nikola Šafarić izveo je sastav: Zelenika-Maglica, Nekić, Ba, Boršić – Marina, Belcar-Mitrovski, Latković, Šego-Dabro.

Utakmica nije bila presadržajna. Prvi ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo su 10. minuti. Nakon kornera, stoper Šibenika Morrison je leđima iz teške pozicije zahvatio loptu, koja je prošla tik pokraj gola.

U nastavku su Varaždinci preuzeli inicijativu. Najbolju priliku dotad imali su 25. minuti kada je Šego ubacio za Dabru, koji je s pet metara promašio vrata domaćih.

U 31. minuti Santini je nagazio Latkovića i sudac Čulina pokazao je crveni karton. Na poziv VAR sobe otišao je pogledati situaciju i potom je ipak promijenio odluku te Santiniju pokazao žuti.

I drugi dio protekao je u taktičkom nadmudrivanju.

Najbolju priliku Šibenčani su imali u 60. minuti. Ba je loše procijenio dubinsku loptu, Božić je iskosa krenuo sam na Zeleniku, no njegov udarac završio je pored gola.

Najbolja varaždinska prilika u drugom dijelu zbila se u 81. minuti. Belcar je nakon ubačaja pucao glavom, ali domaći vratar Baković uz pomoć stative otklonio je opasnost. Opasan je bio i udarac Belcara s 20 metara u 94. minuti, no Baković je odlično obranio.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Ovo je treći remi varaždinskog sastava ove sezone, koji drži 5. mjesto Lige s devet osvojenih bodova.

U idućem kolu Varaždinci u petak, 20. rujna u 18 sati ugošćuju Istru 1961.

Elitna ŽNL: Bednja i Nedeljanec pobjedama zasjeli na sami vrh

Odigrano je 5. kolo Elitne županijske lige, a do ovog kola vodeći Jalžabet odigrao je 1:1 protiv Razvitka.

Jedini pogodak za Jalžabet postigao je Karlo Štriga.

Jalžabet je pao na 3. poziciju Ligu. Vodeću poziciju drži Bednja s 12 osvojenih bodova koja je još u subotu, 14. rujna sa 6:1 svladala Dubravku-Zagorac.

Na drugom mjestu su Nedeljančani, također s 12 bodova, koji su s 4:2 bili bolji od Mladosti u Margečanu. Po dva gola za momčad Gordana Golika postigao je Modrić, dok su po pogodak postigli Žganec i Škvarić.

U preostalim utakmicama Novi Marof je s 5:1 slavio kod Plitvice u Gojancu, dok su Budućnost i tuhovečki Polet u Vidovcu odigrali 3:3. Bez pobjednika (2:2) završio Ivančice i Trnja.