Auto Florijanić pobjedom u veteranskoj poslastici izborio polufinale u Vidovcu

U dvorani Osnovne škole Vidovec u nedjelju, 3. veljače, odigrani su četvrtfinalni susreti na Pan Givova kupu kod seniora i veterana.

Nedjeljni dan otvorile su ekipe Auto Florijanić i AS Tomi CB Best. Bila je to prava malonogometna veteranska poslastica koja je odlučena autogolom. Slavili su Florijanići s 2:1. Uvjerljivo su polufinale izborili Plitvica i Ivančica kod veterana. Gojančani su s 5:0 bili bolji od Nedeljanca, dok su Ivančani pobijedili Budućnost 3:0. U polufinale se plasirala ekipa Instalacije Kukec svladavši varaždinsku Mladost s 3:1.

Kod seniora među četiri najbolje ekipe plasirale su i obje momčadi Poleta iz Tuhovca. Prva ekipa pobijedila je Lepoglavu 2:1 golom u posljednjoj minuti, dok je druga momčad nakon penala s ukupnim rezultatom 4:2 svladala vidovečku Budućnost.

Lutrija kaznenih udaraca odlučila je i susrete Nedeljanca i Slobode ŠN te Mladosti iz Margečana i prve momčadi Slobode iz Tužnog. Nedeljančani su u regularnom dijelu vodili 1:0 i onda primili pogodak nekoliko sekundi prije kraja. Nakon izvođenja šesteraca Sloboda ŠN je bila spretnija s ukupnih 3:2.

Rezultatom 1:1 završio je i susret u regularnom dijelu između Slobode (T) 1 i margečanske Mladosti. Na kraju su s ukupnih 4:3 slavili Margečani.

Polufinalne utakmice kod seniora, juniora i veterana na rasporedu su u subotu, 9. veljače, dok se finalni dan igra u nedjelju, 10. veljače.

3. HNL Sjever: Varteks teško stradao u Orahovici, Podravina poražena u Križevcima

U utakmici 9. kola 3. HNL Sjever, momčad Varteksa poražena je s visokih 6:1 na gostovanju u Orahovici protiv domaćeg Papuka. Nakon izjednačenih prvih pola sasta igre, domaćini s dva brza gola u 32. i 35. minuti dolaze do vodstva od 2:0.

U 57. minuti uspijevaju Varaždinci smanjiti zaostatak zahvaljujući strijelcu Leonu Benku, ali samo četiri minute kasnije Papuk ponovno bježi na dva gola prednosti. Do kraja susreta mreža Varteksa tresla se još tri puta.

Ludbreška Podravina je poražena s 2:0 na gostovanju u Križevcima protiv Radnika.

Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar – Koprivnica 3:1, Podravac – Virovitica 3:0, Međimurje – Polet 1:0, Rudar – Mladost (Ž) 0:2.

Parovi 10. kola: Varteks – Međimurje, Podravina – Papuk, Rudar – Bjelovar, Mladost (Ž) – Polet, Virovitica – Radnika, Koprivnica – Podravac.

2. HNL: Varaždinci nadoknadili dva gola zaostatka i uhvatili bod u gostima protiv Opatije

Stadion riječke Kantride bio je domaćin utakmice 9. kola 2. HNL u kojoj je Opatija dočekala momčad Varaždina. Nakon velike borbe susret je završio rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Varaždinci su loše ušli u utakmici pa domaćini već od 8. minute imaju vodstvo od 1:0 zahvaljujući strijelcu Marinu Belančiću. S minimalnom prednošću Opatije se otišlo i na odmor.

Varaždin u nastavak susreta ulazi odlučnije, sa željom da što prije stigne do izjednačenja. No, umjesto poravnanja rezultata, domaćini povećavaju prednost. U 69. minuti za 2:0 zabija Bojan Knežević. Unatoč rezultatskom minusu momčad Varaždina se ne predaje, a hrabra igra u konačnici im se isplatila. Prvo je u 79. minutu Igor Postonjski zabio za 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Michele Šego donio izjednačenje.

U sljedećem kolu (nedjelja, 24. listopada) Varaždin gostuje kod druge momčadi Osijeka.