Barokovci osvojili 49 medalja na Memorijalu „Anto Dragić“ u Čakovcu

Članovi varaždinskog Baroka u subotu, 15. prosinca, nastupili su na 3. Memorijalu „Anto Dragić“ u Čakovcu.

U konkurenciji od 216 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije osvojili su ukupno 49 medalja, od toga 21 zlatnu, 14 srebrnih i 14 brončanih.

U kategoriji C najuspješnija je bila Sara Marković, koja je osvojila pet zlatnih medalja, na 50 slobodno, 100 slobodno, 50 prsno, 100 prsno i 50 leptir, te srebrnu medalju na 200 prsno. Ivona Jurković je osvojila dvije zlatne medalje, na 50 i 100 leđno, dok je na 100 slobodno bila srebrna, a na 50 slobodno brončana.

Teodora Liber Kos okitila se s tri brončane medalje: na 50 leptir, 100 slobodno i 100 prsno. U istoj kategoriji kod dječaka Mihael Kolarek je osvojio četiri zlatne medalje, u disciplinama 50 i 100 slobodno, 50 leđno i 100 leđno, te srebrnu medalju u disciplini 50 leptir. U disciplini 100 prsno do medalje je doplivao i Andro Šantek (bronca).

U kategoriji B Anamarija Zavrtnik ostvarila je uspjeh vrijedan pažnje osvojivši zlatne medalje na 50 i 200 slobodno i 100 leptir. Nika Dobovičnik je pobijedila na 100 slobodno, a osvojila je i četiri bronce, na 50 i 200 slobodno te 50 i 100 leđno. Petra Švetak se okitila zlatom na 100 prsno i srebrom na 50 prsno te broncom na 200 leđno. Također su se istaknule i Leona Juriša, koja je bila druga na 100 slobodno te treća na 50 leđno i 200 slobodno, te Maša Manojlović s broncom na 100 prsno. U istoj kategoriji kod dječaka istaknuo se Luka Štumberger s dvije zlatne medalje na 50 prsno i 100 slobodno te srebrnom na 200 slobodno. Luka Kokotec uzeo je zlato na 100 leđno, dok je na 200 leđno bio drugi. Niko Balenta se okitio srebrom na 100 leptir, a bronce je osvojio u disciplinama 100 i 200 leđno te 200 slobodno. U kategoriji C najuspješnija je bila Petra Gašparac, koja je osvojila zlatnu medalju na 50 prsno i srebrnu medalju na 50 leptir. Dora Jurak je bila treća na 200 slobodno, dok je kod plivača odličan bio Lovro Pintarić sa zlatom u disciplini 200 slobodno, srebrom na 50 slobodno i broncom na 100 slobodno.

Istaknimo da su u kategoriji C najboljim plivačima mitinga proglašeni Sara Marković i Mihael Kolarek, a u kategoriji B Anamarija Zavrtnik i Luka Štumberger.

U Nedeljancu će se održati 30. Memorijalni nogometni turnir

Na igralištu Nogometnog kluba Nedeljanec u subotu, 27. srpnja održat će se 30. Memorijalni turnir u spomen na sve preminule igrače i članove kluba.

Uz domaćina nastupit će Mladost iz Margčana, Plitvica iz Gojanca i Polet iz Cestice.

– Za razliku od dosadašnjih memorijalnih turnira koji su se održavali uglavnom u nedjelju ovaj put smo odlučili održati u subotu i to u kasnim poslijepodnevnim i večernjim satima. Uz obilje dobrog nogometa, neće nedostajati ića i pića, stoga Vas sve pozivamo da dođete! – ističu iz NK Nedeljanec.