Barokovci osvojili čak 25 medalji na Memorijalu Anto Dragić u Čakovcu

Berba medalja

Plivači i plivačice Baroka proteklog vikenda nastupili su na 2. Memorijalu Anto Dragić u Čakovcu i osvojili su 25 medalja, od toga šest zlatnih, 10 srebrnih i devet brončanih.

U A kategoriji Iva Vresk osvojila je 2.mjesto na 200 m prsno i 3. mjesto na 100 m prsno, Noa Stolnik bila je treća  na 50 m prsno, Patricija Lončarić također treća na 50 m leđno, Lana Cvetko stigla do 2.mjesta na 100 m slobodno i  3. mjesta na 200 m slobodno, dok je Petra Gašparac bila druga na 200 m slobodno.

U B kategoriji Anamarija Zavrtnik osvojila je 3.mjesto na 50 m slobodno, dok je Dora Jurak doplivala do 3.mjesta na 200 m prsno.

Petra Švetak također je bila treća na 50 m prsno, Luka Štumberger osvojio je 1.mjesto na 50 m prsno i 1.mjesto na 200 m leđno, a do 2.mjesta doplivao je na 200 m prsno. Niko Balenta bio je bronačani na 100 m delfin i srebni na 200m leđno, Luka Kokotec okitio se zlatom na 100 m leđno.

U C kategoriji Leona Juriša osvojila je 1.mjesto na 100 m leđno , 2.mjesto na 50 m i 100 m slobodno,  te 3.mjesto na 50 m leđno. Filip Kukec doplivao je do zlata na 100 m slobodno i 100 m prsno, a drugi je bio 50 m slobodno, 50 m prsno i 50 m delfin.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.