Bečki Rapid bio je prejak za Škvorca i ekipu u polufinalu Austrijskog nogometnog kupa

Drugoligaš Leoben kojeg vodi Rene Poms, a pomoćnik mu je Međimurac Dino Škvorc (34) završio je svoj nastup u Austrijskom nogometnom kupu.

U polufinalnu je Leoben, drugoligaš ugostio bečki Rapid koji je slavio s uvjerljivih 3:0. Gosti su poveli golom Burgstallera, da bi na 2:0 povisio Lang u 41. minuti. Konačni rezultat postavio je Mayulu golom u 91. minuti.

Inače, Leoben, koji je ove sezone ušao u drugi rang austrijskog nogometa, drži 2. mjesto s 37 osvojenih bodova, odnosno 14 manje od vodećeg Grazera.

Fight Club Kovačić iz Crikvenice donio 43 medalje

Tradicionalni međunarodni savate turnir Crikvenica open održani je 9. lipnja.

Fight Club Kovačić od 52 prijavljena borca osvojio je 43 medalje. I to 39 u službenom dijelu i četiri u revijalnim borbama.

Uvjerljivo je proglašeni za najbolji klub turnira sa 16 zlatnih medalja, 13 srebrenih i 10 brončanih medalja. Plus tri zlata u revijalnim borbama i jedno srebro.

Kapetan ekipe Tristan Talan opravdao je ulogu favorita te je uvjerljivo pobjedio Leona Mezgu iz Varaždinske Omege.

Zlatne medalje osvojili su: Vibor Skok, Pablo Antolković, Lucija Butigan, Lana Kelemen, Ivan Dumbović, Marija Farkaš, Mate Kovačić, Rafael Gulija, Viktorija Mikulec, Lara Sukner, Ana Butigan, Ante Kovačić, Tristan Talan, Sanja Lukač, Borna Tuk i Luka Sakač. U revijalnom dijelu zlata su osvojili Tia Cikač, Pablo Antolković i Lara Sukner.

Srebrene medalje osvojili su : Gabrijel Žirković, Klara Cerovečki, Vito Flegar, Dominik Horvat, Vita Taborsky, Dino Vitez,Stribor Ljubić, Martin Martinčević, Iva Žirković, Yeva Molchanova,Renato Kušenić, Elvis Šipek i Luka pokos. U reviji srebro je osvojio Jan Turščak.

Brončane medalje osvojili su: Terezija Lukić, Dominik Oršoš, Aleksandar Farkaš, Luka Križanec,Luka Vnuk,Isabel Oliveira Kralj, Mihael Horvat,Mate Medenjak, David Vugrinčić i Erik Haramina.

Sada slijedi ljetni Fight Camp koji klub organizira u Varaždinskim toplicama od 4. do 8. srpnja i pripreme Tristan Talana za Europsko u boksu i Hane Komes za Europsko u savate boksu.

Sara Kolak Europsko prvenstvo završila na 11. mjestu

Sara Kolak nastupila je u utorak u finalu Europskog atletskog prvenstva. U svojoj disciplini bacanja koplja zauzela je 11. mjesto.

U prve dvije serije finala nije izvela ispravan hitac, a u trećoj je seriji bacila koplje do 55.90 metara. No, to nije bilo dovoljno za nastavak natjecanja u četvrtoj seriji.

Taj hitac je za gotovo dva metra slabiji od onoga s kojim je u ponedjeljak izborila finale. Podsjetimo da je finale izborila hicem od 57.73 metara.