Berba medalja za varaždinske Vidre u Rijeci

Plivački klub Forca je u subotu, 5. studenog u Rijeci organizirao je Otvoreno  regionalno prvenstvo – Festival paraplivanja Rijeka 2022.

Na Festivalu je sudjelovalo 115 plivačica i plivača iz 16 klubova iz Hrvatske, Slovenije i BiH, a Plivački klub Vidra imao je osmero predstavnika.

Brunela Hrženjak plivala je 50 m leđno te 50 m i 100 m prsno. U klasi C21 na 100 m prsno osvojila 1. mjesto kao juniorka i 2. mjesto kao seniorka. U kategoriji juniorke na 50 prsno bila je druga, dok je na 50 mjesto zauzela 3. mjesto.

Mirna Roginek plivala je 50 m prsno, slobodno i leđno. U klasi C21 na 50 m prsno u kategoriji juniorki i seniorki zauzela je 1. mjesto, na 50 m leđno bila je prva kod juniorki treća kod seniorki. Na 50 m slobodno zauzela je 2. mjesto kao juniorka.

Borna Obardović je plivala 50 m i 100 m slobodno te 50 m leđno. Najuspješnija je bila na 100 m slobodno gdje je kao seniorka stigla do srebrne medalje.

Nikola Kosec, povratnik sa Svjetskog prvenstva za osobe sa sindromom Down koje se održalo sredinom  listopada u Portugalu, osvojio je tri prva mjesta u kategoriji C21 na 50 m leđno, 50 m delfin te 100 m slobodno.

Do medalje je stigao i Nikola Dodoš u klasi C21 na 50 m slobodno gdje je popravio svoje najbolje vrijeme za sekundu i zauzeo 3. mjesto u kategoriji seniora.

Andrej Marjanović plivao je 50 m slobodno, 50 m i 100m leđno. Svrstavanje u najbrojniju klasu S14, Andreja ne sprečava da ostvaruje odlične rezultate. Kao senior osvojio je dva 4. mjesta, na 50 m i 100 m leđno te 7. mjesto na 50 m slobodno gdje je popravio svoje najbolje vrijeme za sekundu.

Debitanti natjecanja Vedran Kos i Ivan Kliškinjić plivali su slobodno 25 m gdje je Ivan zauzeo 6. mjesto dok je Vedran zauzeo 8. mjesto.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.