Borci Savate kluba Omega stigli do zlata u Milanu i Zagrebu

Članovi varaždinskog Savate kluba Omega ovog vikenda nastupili su na dvije borilačke priredbe. Na međunarodnom turniru koji je održan u talijanskom Milanu nastupile su dvije članice u sastavu reprezentacije Hrvatskog savate saveza – Irena Žunec i Ines Leskovar.

Irena je u kategoriji seniorki do 65 kilograma osvojila zlatnu odličje dok je Ines u kategoriji juniorki do 65 kg osvojila srebro. Reprezentacija Hrvatske bila je iznimno uspješno na natjecanju u Milanu a posebno Varaždinkame, koje pokazuju kontinuitet u osvajanju medalja s velikih međunarodnih natjecanja.

– Dok se naše djevojke vraćaju iz Milana mi uživamo u dojmovima s natjecanja u Zagrebu gdje je održano otvoreno prvenstvo Zagreba u combat savateu. Naši članovi bili su iznimno uspješni na natjecanju. Zlatna odličja i pehare osvojili su Patrik Grđan, Jakov Jozić, Valentino Florijanić, Patricija Špoljarić i Nika Špoljarić, srebrna odličja i pehare osvojili su Ranko Gerić, Jan Benček i Juraj Primorac, brončano odličje i pehar osvojila je Tajana Košćak. Svakako želimo istaknuti iznimno visoku kvalitetu organizacije natjecanja i zahvaliti se organizatoru Vladi Grujić i Jasni Gerbin koji su digli ovo natjecanje na visoki nivo – ističu u SK Omega.

Kako je ovo elitna disciplina Savatea ostvareni rezultati time su još značajniji za njihove borce koji svakim natjecanjem konkuriraju za međunarodna natjecanja, a kasnije i borbe za ulazak u sastav reprezentacije.

– Čestitamo svim protivnicima koji su se borbeno suprotstavili našim borcima, i organizatoru Zagrebačkom savate savezu uz obećanje da se vidimo sljedeće godine – zaključuju.

3. HNL Sjever: Varteks teško stradao u Orahovici, Podravina poražena u Križevcima

U utakmici 9. kola 3. HNL Sjever, momčad Varteksa poražena je s visokih 6:1 na gostovanju u Orahovici protiv domaćeg Papuka. Nakon izjednačenih prvih pola sasta igre, domaćini s dva brza gola u 32. i 35. minuti dolaze do vodstva od 2:0.

U 57. minuti uspijevaju Varaždinci smanjiti zaostatak zahvaljujući strijelcu Leonu Benku, ali samo četiri minute kasnije Papuk ponovno bježi na dva gola prednosti. Do kraja susreta mreža Varteksa tresla se još tri puta.

Ludbreška Podravina je poražena s 2:0 na gostovanju u Križevcima protiv Radnika.

Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar – Koprivnica 3:1, Podravac – Virovitica 3:0, Međimurje – Polet 1:0, Rudar – Mladost (Ž) 0:2.

Parovi 10. kola: Varteks – Međimurje, Podravina – Papuk, Rudar – Bjelovar, Mladost (Ž) – Polet, Virovitica – Radnika, Koprivnica – Podravac.

2. HNL: Varaždinci nadoknadili dva gola zaostatka i uhvatili bod u gostima protiv Opatije

Stadion riječke Kantride bio je domaćin utakmice 9. kola 2. HNL u kojoj je Opatija dočekala momčad Varaždina. Nakon velike borbe susret je završio rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Varaždinci su loše ušli u utakmici pa domaćini već od 8. minute imaju vodstvo od 1:0 zahvaljujući strijelcu Marinu Belančiću. S minimalnom prednošću Opatije se otišlo i na odmor.

Varaždin u nastavak susreta ulazi odlučnije, sa željom da što prije stigne do izjednačenja. No, umjesto poravnanja rezultata, domaćini povećavaju prednost. U 69. minuti za 2:0 zabija Bojan Knežević. Unatoč rezultatskom minusu momčad Varaždina se ne predaje, a hrabra igra u konačnici im se isplatila. Prvo je u 79. minutu Igor Postonjski zabio za 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Michele Šego donio izjednačenje.

U sljedećem kolu (nedjelja, 24. listopada) Varaždin gostuje kod druge momčadi Osijeka.