Branko Ivanković s Persepolisom juriša prema naslovu prvaka u Iranu

Uvjerljivo vodeći

Varaždinski trener Branko Ivanković nakon 20 odigranih kola sa svojim Persepolisom drži uvjerljivo prvo mjesto lige Gulf Perzijske lige.

.U 20. kola njegova momčad skupila je 14 pobjeda, pet remija i samo jedan poraz. Momčad iz Teherana osvoila je 47 bodova, čak devet više od drugoplasiranog Tractor Sazija. Treće mjesto drži gradski rival Esteghlal s 34 boda.

Baš s njima, Ivankovićeva momčad u nedjelju igra gradski derbi. Riječ je o utakmicu koju prati čak 100.000 gledatelja i ima posebnu draž, a eventualnom novom pobjedom Persepolis bi napravio veliki iskorak prema tituli.

FOTO Bednja preokrenula protiv Varteksa i plasirala se u polufinale Županijskog kupa

Odigrana su četiri četvrtfinalna susreta Županijskog nogometnog kupa. Repriza prošlosezonskog finala odigrana je u Beletincu gdje su se susreli Bednja i Varteks.

U prvom dijelu golovi nisu padali. U sedmoj minuti nastavka Varteks je poveo 1:0 preko Tihomira Šoštarića.

Izjednačenje domaćina stiglo je u 71. minuti kada je Filip Holi pogodio iz penala.

Isti igrač zabio je za pobjedu glavom u 87. minuti za konačnih 2:1.

U polufinale se plasirao i Jalžabet koji je s 1:0 bio bolji od Zadrugara. Preostala dva susreta četvrtfinala završila su tek nakon izvođenja jedanaesteraca.

Susret varaždinske Mladosti i Novog Marofa nakon 90 minuta bio je 2:2, a nakon penala slavili su Novomarofčani s ukupnih 8:7.

I utakmica Podravine i Nedeljanca nakon regularnog dijela bila je 2:2 i na kraju su u polufinale prošli Ludbrežani s ukupnih 6:4.

BK Thor na 2. kolu 1. hrvatske boksačke lige: Veliki povratak Maslića i Bogović

Boksačice i boksači Thora iz Bartolovca sudjelovali su na 2. kolu 1. hrvatske boksačke lige. Nastupilo je osmero natjecatelja i njih četvero su upisali pobjede.

U ring se vratio Timi Maslić koji je zbog ozljede morao pauzirati gotovo dvije godine. On se borio u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 86 kg protiv odličnog Roka Anđela iz zagrebačkog Boksačkog kluba Metalac. U sve tri runde bio bolji i pobijedio jednoglasnom odlukom sudaca.

Povratnica nakon ozljede Paulina Bogović, aktualna prvakinja Hrvatske, boksala je protiv Lane Kovačić brončane s Državnog prvenstva te je deklasirala prekidom u drugoj rundi. Pobjede su odnijeli Iva Grozdek i Ana Posavec.