Četvrta nogometna liga Čakovec-Varaždin: Ivančica i Bednja lako do pobjeda, „luda“ utakmica u Nedeljancu

Utakmicama 14. kola započeo je proljetni dio prvenstva 4. nogometne lige Čakovec-Varaždin.

Na proljetnom otvaranju Ivančica je kod kuće svladala čakovečku Slogu rezultatom 3:0. Domaćine je već u 7. minuti u vodstvo doveo Dominik Božak, a minimalnom prednošću Ivančice se otišlo i na odmor. U 58. minuti na 2:0 je povisio Zoran Lukavečki, dok je konačni rezultat svojim drugom golom postavio Božak u 89. minuti.

Bednja je stigla do nove pobjede u gostima protiv Dubravke-Zagorca rezultatom 2:0.

Utakmicu punu preokreta odigrali su Nedeljanec i Međimurec, a na kraju je završilo rezultatom 4:4 i podjelom bodova. Na poluvremenu je Nedeljanec imao minimalno vodstvo od 1:0. Gosti uspijevaju izjednačiti, da bi Nedeljančani ponovno pobjegli na 3:1. Momčad Međimurca tada radi potpuni preokret i dolazi do vodstvo od 4:3, ali do kraja susreta domaćini još jednim pogotkom ipak uspijevaju izbjeći poraz.

Jalžabet je s visokih 5:0 slavio na gostovanju u Novom Selu Rok protiv Omladinca.

Ostali rezultati: Dinamo (D) – Nedelišće 1:0, Mladost (SM) – Dinamo (P) 0:2, Zelengaj – Mladost Komet 0:2.

Parovi 15. kola: Bednja – Nedeljanec, Mladost Komet – Dinamo (P), Nedelišće – Zelengaj, Omladinac – Mladost (SM), Sloga – Dubravka-Zagorac, Jalžabet – Ivančica, Međimurec – Dinamo (D).

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit će u Turskoj

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit u Svjetskom Challenge kupu u Antalyji.

Mateo Žugec osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama prije dvije godine u alžirskom Oranu. Ovaj 22-godišnji član varaždinske Vindije u prošlosti je koristio ukazane prilike u Svjetskom kupu. Pobijedio je u Koperu te bio drugi u Varni.

– Nakon što sam prošli tjedan izborio Europsko prvenstvo, uspio sam izboriti i nastup na Svjetskom kupu u Bugarskoj. To je još jedan plus i pokazatelj forme koja raste za nastup u Antalyji. Cilj mi je finale, a naravno u finalu je sve moguće. Zdravstveno stanje je puno bolje nego što je bilo na početku sezone. Imao sam velikih problema s rukom, imao sam kroničnu upalu zgloba desne šake. Uz pomoć terapije to smo riješili, ne mogu se bolje osjećati, spreman sam – rekao je Žugec za HGS.