Dabrovi se porazom kod Sesveta oprostili od polusezone

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 porazom kod Sesveta 38:32 zaključili su prvi dio sezone. Rezultatska neizvjesnost trajala je samo u prvom dijelu prvog poluvremena. Iako, i tad su Sesvećani bili u prednosti, a Varaždinci su ih stizali.

Zadnje izjednačenje na utakmici bilježimo u 20. minuti pri rezultatu 12:12. Od tog trenutka, Varaždinci nisu više mogli pratiti ritam domaćina koji je na predahu imao tri pogotka viška, 18:15.

U drugom dijelu, Varaždinci su se pokušavali vratiti u utakmicu, ali nisu uspjeli. Serijom 5:0 od 40. – 46. minute, domaćin odlazi na +7 (28:21) i tako rješava pitanje pobjednika. Najraspoloženiji kod varaždinskih rukometaša bio je Matej Tači s osam pogodaka.

Varaždinski rukometaši polusezonu su završili na 3. mjestu Premijer lige Lige A s 15 osvojenih bodova. Osam više ima drugoplasirene Sesvete, a 13 više vodeći Zagrepčani.

Hana Valjak najbolja na Savi u Krškom

Natjecatelji Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Slovenskom pokalu u kajak spustu za mlađe kategorije održanom na rijeci Savi u Krškom. Na natjecanju je nastupilo 95 natjecatelja iz Hrvatske, i Slovenije.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na 8. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Hana Valjak pobijedila je u kajaku jednosjedu. Kod starijih kadeta u kajaku Marin Bjeliš plasirao se na 5. mjesto, a Domagoj Kracik na 18. mjesto.

Na natjecanju su nastupili i stariji natjecatelji pa je Ervin Mijatović pobijedio u kanu jednosjedu (C-1) kod veterana.

3. NL Sjever: Poraz Podravine i remi Varteksa za oproštaj od domaće publike za ovu sezonu

Nogometaši Varteksa i Podravine u subotu, 25. svibnja odigrali susrete pretposljednjeg, 26. kola 3. NL Sjever.

Varteks je ugostio Dinamo iz Domašinca te odigrao bez golova.

– S trenerske strane svi komplimenti za naše igrače, samo taj pogodak je nedostajao. Imali smo puno šansi, njihov vratar je radio čuda, čestitam mu na tome. Nadam se da će se ovo negdje vratiti drugdje. Kapa do poda igračima, a idući tjedan idemo u Viroviticu, bez kalkuliranja, na pobjedu, završiti sezonu pobjedom, za što bolju atmosferu za uzvrat kupa – istaknuo je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

Podravina je pak ugostila Međimurje te je poražena s 3:1.