FOTO Lokomotiva iz penala stigla do tri boda u hladnom Varaždinu

Ivan Agnezović

Na temperaturi ispod ništice odigran je derbi začelja između Varaždina i Lokomotive. Susret na stadionu Varteksa završio je 1:0 Lokose.

U 3. minuti gosti su pokušali preko Petraka glavom. Na drugoj strani Varaždinci su također pokušali glavnom. Ubacio je Japanac Urata, a Obregon je tukao preko vrata. U 13. minuti najbolja prigoda za goste. Emerson je odlično povukao kontru, dao u prazan prostor za Aliyjua, no odlično je obranio varaždinski vratar Horkaš.

Tri minute kasnije najbolja prilika za Varaždince. Odlično je Senić uposlio Posavca, on je dao za Đuraseka na drugoj strani koji je bio sam na 10 metara, ali veznjak Varaždina poslao je loptu iznad grede.

U 28.minuti penal za goste. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Bobana. Sudac Duje Strukan nakon VAR provjere dosudio je penal. Zabio je gostujući kapetan Josip Pivarić.

U 31. Ifran Hadžić mogao je povisiti gostujuće vodstvo, ali s pet metar pucao preko gola. U 36. pucao je Đurasek od bloka, no lopta se u luku na kraju odbila u korner za Varaždince.

U 45. minuti direktno je iskosa pokušao Postonjski, no gostujući vratar Santini boksao je u korner.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 53. minuti. Iz okretaje probao Obregon, ali bio je lak plijen za vratara Santinija. U 58. minuti sijevnula je gostujuća kontra. Oči u oči s Horkašem našao se Hadžić, no kao pobjednik izašao je varaždinski vratar.

Minutu kasnije odlično se u šesnaestercu snašao varaždinski napadač Boban. Ipak, Santini je odbio u korner. U samoj završnici Varaždinci su sve karte bacili u napad. Najbolju priliku su domaći imali u drugoj minuti sudačke nadoknade kada su imali slobodni udarac na 25 metara. Ipak, Benko je pucao slabo.

Na kraju je ostalo 1:0 za goste.

1. ŽNL: Vodeća Budućnost pobjedom pobjegla Obrešu za tri boda

Kompletirano je 14. kolo 1. ŽNL, u kojem je vodeća Budućnost stigla do slavlja protiv Novog Marofa.

Vidovčani su kod kuće pobijedili 2:0 i pobjegli drugoplasiranom Obrešu, koji je u 14. kolu odigrao 2:2 s Čevom, za tri boda.

U preostalim utakmicama Tuhovečki Polet s 2:0 je bio bolji od margečanske Mladosti, varaždinska Mladost je s 2:1 pobijedila varaždinsku Slobodu, dok su Dinamo i cestički Polet u Babincu odigrali 1:1.

Još u subotu, 10. travnja Drava-Ajax je svladala Slobodu iz Tužna s 5:2, dok je Beretinec s minimalnih 1:0 pobijedio Plitvicu u Selniku.

4. HNL: Utakmicu u Ivancu obilježio fair-play potez Dominika Božaka

Odigrano je šest od osam susreta 15. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin. Isto kolo ponudilo je susjedski derbi između Zelengaja i Plitvice u Donjem Kućanu.

Isti je završio pobjedom Zelengaja 3:2. Dva gola za domaćina postigao je Luka Moheski, dok je jednog zabio Matija Soldatek.

Zanimljivo je bilo i u Turčinu gdje je gostujući Jalžabet s 2:1 svladao domaću Dubravku-Zagorac. Istim rezultatom palovečki Dinamo pobijedio je Centrometal, dok je Sloga slavila kod Ivančice u Ivancu.

Utakmicu u Ivancu obilježio je fair-play potez Dominika Božaka. U 87. minuti kod rezultata 1:2 za goste ivanečki napadač zabio je gol, ali je potom sucu priznao da je njegov suigrač rukom ubacio loptu u mrežu. Sudac je promijenio odluku i dosudio igranje rukom unutar 16 metara i slobodan udarac za gostujuću ekipu.

Mladost Komet i Mladost (SM) odigrali su 1:1, dok je Omladinac s 4:1 bio bolji od Nedelišća.

U nedjelju, 11. travnja, vodeća Bednja u Beletincu u derbiju kola ugošćuje drugoplasirani Međimurec, a Nedeljanec dočekuje Dinamo iz Domašinca.