FOTO Lokomotiva iz penala stigla do tri boda u hladnom Varaždinu

Ivan Agnezović

Na temperaturi ispod ništice odigran je derbi začelja između Varaždina i Lokomotive. Susret na stadionu Varteksa završio je 1:0 Lokose.

U 3. minuti gosti su pokušali preko Petraka glavom. Na drugoj strani Varaždinci su također pokušali glavnom. Ubacio je Japanac Urata, a Obregon je tukao preko vrata. U 13. minuti najbolja prigoda za goste. Emerson je odlično povukao kontru, dao u prazan prostor za Aliyjua, no odlično je obranio varaždinski vratar Horkaš.

Tri minute kasnije najbolja prilika za Varaždince. Odlično je Senić uposlio Posavca, on je dao za Đuraseka na drugoj strani koji je bio sam na 10 metara, ali veznjak Varaždina poslao je loptu iznad grede.

U 28.minuti penal za goste. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Bobana. Sudac Duje Strukan nakon VAR provjere dosudio je penal. Zabio je gostujući kapetan Josip Pivarić.

U 31. Ifran Hadžić mogao je povisiti gostujuće vodstvo, ali s pet metar pucao preko gola. U 36. pucao je Đurasek od bloka, no lopta se u luku na kraju odbila u korner za Varaždince.

U 45. minuti direktno je iskosa pokušao Postonjski, no gostujući vratar Santini boksao je u korner.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 53. minuti. Iz okretaje probao Obregon, ali bio je lak plijen za vratara Santinija. U 58. minuti sijevnula je gostujuća kontra. Oči u oči s Horkašem našao se Hadžić, no kao pobjednik izašao je varaždinski vratar.

Minutu kasnije odlično se u šesnaestercu snašao varaždinski napadač Boban. Ipak, Santini je odbio u korner. U samoj završnici Varaždinci su sve karte bacili u napad. Najbolju priliku su domaći imali u drugoj minuti sudačke nadoknade kada su imali slobodni udarac na 25 metara. Ipak, Benko je pucao slabo.

Na kraju je ostalo 1:0 za goste.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.