FOTO Nogometaši Varaždina imali i više od igre, no Lokomotiva uzela puni plijen

Nakon uspješnog debija kod Intera, Samir Toplak nije uspio nastaviti niz neporaženosti. Iako su u drugom dijelu Varaždinci imali i više od igre, Lokomotiva je na stadionu Varteksa u sklopu 23. kola bila bolja s 2:0.

Već u 3. minuti gosti su imali izglednu priliku. Iz slobodnjaka s 20 metara pokušao je Marko Tolić, no pucao je u živi zid. Tri minute kasnije Kristijan Jakić je probao. Spreman je na njegov pokušaj bio varaždinski vratar Ivan Nevistić.

Ipak, Nevistić nije imao šanse samo minutu kasnije. U gužvi se najbolje snašao Myrto Uzuni koji je doveo goste u vodstvo. To nije pokolebalo Toplakovu momčad koja je zaigrala bolje u nastavku. Najbolju priliku imali su Varaždinci u 33. minuti. Nakon što je Tonio Teklić napravio pomutnju u šesnaestercu, lopta se odbila na 20 metara gdje je pokušao Jessie s 20 metara, ali pored gola. U 37. minuti Varaždinci su još jednom zaprijetili. S 20 metara pucao je Petar Mamić.

Minutu kasnije Lokosi su povisili vodstvo. Lokomotiva je lijepo izašla u tranziciju i dobro prebrojavanje varaždinske obrane završilo je pogotkom. Poentirao je Fran Karačić s ruba šesnaesterca.

Mnoštvo prilika

U 48. minuti velika prigoda za Varaždince. Leon Benko se našao u prilici na pet metara, no vratar Ivo Grbić refleksno je obranio njegov pokušaj. U 56. minuti opasan je bio Ivan Posavec  s desetak metara, ali bio je to lak plijen za Grbića. Tri minute u Kolarić je odlično proigrao Dominik Glavinu, čiji je udarac opet odlično obranio vratar Grbić. U 78. minuti vratar Grbić opet brani nemoguće Ivanu Posavcu s desetak metara.

Mogli su Lokosi u prvoj minuti sudačke nadoknade do još jednog gola. Mario Budimir ukrao je loptu Marku Stolniku i proigrao Lirima Kastratija koji je loptu poslao nebo po oblake.

Hana Valjak najbolja na Savi u Krškom

Natjecatelji Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Slovenskom pokalu u kajak spustu za mlađe kategorije održanom na rijeci Savi u Krškom. Na natjecanju je nastupilo 95 natjecatelja iz Hrvatske, i Slovenije.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na 8. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Hana Valjak pobijedila je u kajaku jednosjedu. Kod starijih kadeta u kajaku Marin Bjeliš plasirao se na 5. mjesto, a Domagoj Kracik na 18. mjesto.

Na natjecanju su nastupili i stariji natjecatelji pa je Ervin Mijatović pobijedio u kanu jednosjedu (C-1) kod veterana.

3. NL Sjever: Poraz Podravine i remi Varteksa za oproštaj od domaće publike za ovu sezonu

Nogometaši Varteksa i Podravine u subotu, 25. svibnja odigrali susrete pretposljednjeg, 26. kola 3. NL Sjever.

Varteks je ugostio Dinamo iz Domašinca te odigrao bez golova.

– S trenerske strane svi komplimenti za naše igrače, samo taj pogodak je nedostajao. Imali smo puno šansi, njihov vratar je radio čuda, čestitam mu na tome. Nadam se da će se ovo negdje vratiti drugdje. Kapa do poda igračima, a idući tjedan idemo u Viroviticu, bez kalkuliranja, na pobjedu, završiti sezonu pobjedom, za što bolju atmosferu za uzvrat kupa – istaknuo je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

Podravina je pak ugostila Međimurje te je poražena s 3:1.