FOTO Nogometaši Varaždina imali i više od igre, no Lokomotiva uzela puni plijen

Nakon uspješnog debija kod Intera, Samir Toplak nije uspio nastaviti niz neporaženosti. Iako su u drugom dijelu Varaždinci imali i više od igre, Lokomotiva je na stadionu Varteksa u sklopu 23. kola bila bolja s 2:0.

Već u 3. minuti gosti su imali izglednu priliku. Iz slobodnjaka s 20 metara pokušao je Marko Tolić, no pucao je u živi zid. Tri minute kasnije Kristijan Jakić je probao. Spreman je na njegov pokušaj bio varaždinski vratar Ivan Nevistić.

Ipak, Nevistić nije imao šanse samo minutu kasnije. U gužvi se najbolje snašao Myrto Uzuni koji je doveo goste u vodstvo. To nije pokolebalo Toplakovu momčad koja je zaigrala bolje u nastavku. Najbolju priliku imali su Varaždinci u 33. minuti. Nakon što je Tonio Teklić napravio pomutnju u šesnaestercu, lopta se odbila na 20 metara gdje je pokušao Jessie s 20 metara, ali pored gola. U 37. minuti Varaždinci su još jednom zaprijetili. S 20 metara pucao je Petar Mamić.

Minutu kasnije Lokosi su povisili vodstvo. Lokomotiva je lijepo izašla u tranziciju i dobro prebrojavanje varaždinske obrane završilo je pogotkom. Poentirao je Fran Karačić s ruba šesnaesterca.

Mnoštvo prilika

U 48. minuti velika prigoda za Varaždince. Leon Benko se našao u prilici na pet metara, no vratar Ivo Grbić refleksno je obranio njegov pokušaj. U 56. minuti opasan je bio Ivan Posavec  s desetak metara, ali bio je to lak plijen za Grbića. Tri minute u Kolarić je odlično proigrao Dominik Glavinu, čiji je udarac opet odlično obranio vratar Grbić. U 78. minuti vratar Grbić opet brani nemoguće Ivanu Posavcu s desetak metara.

Mogli su Lokosi u prvoj minuti sudačke nadoknade do još jednog gola. Mario Budimir ukrao je loptu Marku Stolniku i proigrao Lirima Kastratija koji je loptu poslao nebo po oblake.

Šafarić: Naš drugi gol “pripitomio” je Rudeš i utakmicu smo mirno priveli kraju

Nogometaši Varaždina u ponedjeljak, 22. travnja stigli su do osme prvenstvene pobjede pobijedivši Rudeš s 2:0 u 31. kolu SuperSport HNL-a.

– Bili smo koncentrirani od samoga početka. Vidjeli smo ranije kako Rudeš može biti opasan. Dogovorili smo maksimalnu koncentraciju od prve minute, iako mislim da smo kvalitetnija ekipa od protivnika, morali smo to dokazati na terenu – rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina i dodao da je njegova ekipa mirno susret privela kraju.

– Jako dobro smo iskontrolirali samu utakmicu. Naš drugi gol je ‘pripitomio’ Rudeš i onda smo priveli mirno utakmicu kraju. Unatoč tom dobrom početku Rudeša, nismo se pribojavali kazne. Vidjeli smo da dobro izgledamo, da dobro stojimo na terenu. Vjerovali smo da će i njihov ritam pasti. Danas je sve bilo na nama i sve je dobro odrađeno – zaključio je Šafarić.

Slijedi susret 32. kola protiv Dinama u subotu, 27. travnja u 17 sati.

Izvor: tportal

Varaždinski nogometaši pobijedili Rudeš i skočili na 6. mjesto SuperSport HNL-a

Nogometaši Varaždina upisali su osmu prvenstvenu pobjedu u sklopu 31. kola SuperSport HNL-a. Varaždinci su u ponedjeljak, 22. travnja svladali Rudeš u gostima s 2:0.

Tim slavljem varaždinski nogometaši na ljestvici su preskočili Goricu i sada s 36 bodova drže 6. mjesto lige.

Trener Šafarić protiv momčadi koja je već ispala iz lige nije mogao računati na kartonirane Jelenića, Lusavca i Boršića te ozlijeđenog Belcara.

Krenuli su u sastavu: Zelenika – Škaričić, Nekić, Ba, Vukčević – Marina, Postonjski, Mistrafović – Mitrovski, Dabro, Drožđek.

Brzo su Varaždinci zagospodarili terenom i svoju dominaciju kapitalizirali u 29. minuti. Postonjski je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s oko 22 metra.

U drugom dijelu Varaždinci su imali pregršt prilika i Rudeš je bez problema mogao popiti pet komada. No, jedini gol varaždinski nogometaši su postigli u 59. minuti kada je Dabro zabio za konačnih 2:0.

Varaždincima slijedi susret 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama. Utakmica se igra u subotu, 27. travnja u 17 sati.