FOTO Nogometaši Varaždina imali i više od igre, no Lokomotiva uzela puni plijen

Nakon uspješnog debija kod Intera, Samir Toplak nije uspio nastaviti niz neporaženosti. Iako su u drugom dijelu Varaždinci imali i više od igre, Lokomotiva je na stadionu Varteksa u sklopu 23. kola bila bolja s 2:0.

Već u 3. minuti gosti su imali izglednu priliku. Iz slobodnjaka s 20 metara pokušao je Marko Tolić, no pucao je u živi zid. Tri minute kasnije Kristijan Jakić je probao. Spreman je na njegov pokušaj bio varaždinski vratar Ivan Nevistić.

Ipak, Nevistić nije imao šanse samo minutu kasnije. U gužvi se najbolje snašao Myrto Uzuni koji je doveo goste u vodstvo. To nije pokolebalo Toplakovu momčad koja je zaigrala bolje u nastavku. Najbolju priliku imali su Varaždinci u 33. minuti. Nakon što je Tonio Teklić napravio pomutnju u šesnaestercu, lopta se odbila na 20 metara gdje je pokušao Jessie s 20 metara, ali pored gola. U 37. minuti Varaždinci su još jednom zaprijetili. S 20 metara pucao je Petar Mamić.

Minutu kasnije Lokosi su povisili vodstvo. Lokomotiva je lijepo izašla u tranziciju i dobro prebrojavanje varaždinske obrane završilo je pogotkom. Poentirao je Fran Karačić s ruba šesnaesterca.

Mnoštvo prilika

U 48. minuti velika prigoda za Varaždince. Leon Benko se našao u prilici na pet metara, no vratar Ivo Grbić refleksno je obranio njegov pokušaj. U 56. minuti opasan je bio Ivan Posavec  s desetak metara, ali bio je to lak plijen za Grbića. Tri minute u Kolarić je odlično proigrao Dominik Glavinu, čiji je udarac opet odlično obranio vratar Grbić. U 78. minuti vratar Grbić opet brani nemoguće Ivanu Posavcu s desetak metara.

Mogli su Lokosi u prvoj minuti sudačke nadoknade do još jednog gola. Mario Budimir ukrao je loptu Marku Stolniku i proigrao Lirima Kastratija koji je loptu poslao nebo po oblake.

Varaždinski rukometaši s novim trenerom Žnidarićem do treće pobjede u nizu

S novim trenerom Emersonom Žnidarićem, Varaždin 1930 je stigao do treće pobjede u nizu. Nakon Trogira i Bjelovara, sad su dobili Zamet 34:29 i skočili na treće mjesto ljestvice.

U vrlo izjednačenom prvom poluvremenu s čak deset poravnanja rezultata, ni jedna ekipa nije imala više od dva pogotka prednosti. Na predah je varaždinski sastav odnio plus jedan (14:15).

Zamet je bolji na početku drugog dijela. Riječani su poveli, no Varaždinci su serijom od tri pogotka u 41. ponovno vratili prednost na svoju stranu i više je nisu ispustili do kraja. Najveća razlika koju su napravili bila je plus četiri 27:31, pet minuta prije kraja.

Kod varaždinskog sastava po šest pogodaka dali su Marin Marčec, Lovro Puček i Antonio Budinski, po pet Fabijan Grubišić i Jurica Vidaček.

3. HNL Sjever: u odgođenoj utakmici Podravina u Ludbregu svladala Varteks

Ilustracija

Nogometaši Podravine su u Ludbregu ugostili varaždinski Varteks u odgođenoj utakmici 13. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever. Ludbrežani su uvjerljivo slavili s visokih 4:1.

Domaćini do vodstva dolaze u 44. minuti preko Santosa Oliveire, a s minimalnom prednošću Podravine otišlo se i na odmor. Početkom nastavka Josip Golubar s bijele točke povisuje prednost Podravine na 2:0. Isti igrač ponovno je siguran iz najstrože kazne u 63. minuti za 3:0. U 77. minuti je 4:0, a svoj drugi pogodak zabija Santos Oliveira. Počasni gol za Varteks djelo je Frana Rožmarića u 80. minuti.

Zimsku stanku Podravina dočekuje na 7. mjestu sa 16 bodova, dok je Varteks osmi s 15 bodova.