FOTO Pobjeda nogometaša Varaždina u 4:3 golijadi za skok na treće mjesto na tablici

Za razliku od utakmice prije četiri dana s Hajdukom, nogometaši Varaždina daleko agresivnije otvaraju današnji susret protiv Šibenika pred oko 1200 gledatelja. Takva igra brzo je donijela i rezultat.

U 8. minuti Glavica se oslobađa pratitelja na desnoj strani, puca snažno, a lopta se od grede odbija u gol za vodstvo Varaždina 1:0. Koju minutu kasnije ponovno je opasno pred šibenskim golom. Sada je Klepač dodao Drožđeku, ali njegov udarac sa 16 metara odlazi malo iznad gola. Nastavak pritiska donio je novu veliku prigodu u 24. minuti, kada Jertec ostavlja loptu za Glavicu, ali ovoga puta strijelac prvog pogotka nije bio precizan. Bolju igru Varaždinci su okrunili drugim pogotkom. U 30. minuti Bamidele ubacuje u kazneni prostor, Drožđek glavom prebacuje loptu, a Jertec neobranjivo pogađa za 2:0. Jertec zabija i u 35. minuti, doduše sada – u vlastiti gol. U 39. minuti igrač Šibenika Josip Maleš puca nisko, ali vratar Nevistić spašava gol. Otvorena igra s obje strane donosi nove prilike. U istoj akciji pred šibenskim golom nakon solo prodora prvo opasno prijeti Jertec, a odmah potom i Drožđek. U 43. minuti ističe se šibenski vratar Žitnjak, koji krajnjim naporom ispod vratnice spašava pokušaj Drožđeka glavom. Za prvu priliku domaćina u nastavku trebalo je čekati do 53. minute. Sveprisutni Drožđek pronalazi Klepača koji puca snažno, ali Žitnjak spašava mrežu u zadnji trenutak. Varaždin povećava vodstvo na 3:1 u 64. minuti, kada nakon udarca Bamidelea, Vukorepa skreće loptu u vlastitu mrežu. Nova uzbuđenja samo dvije minute kasnije kada je Senić u kontaktu s Princeom u kaznenom prostoru, a sudac Zdenko Lovrić pokazuje na najstrožu kaznu za Šibenik. Siguran realizator bio je Davor Kukec, koji pogađa za 3:2. U 85. minuti Domagoj Drožđek pogađa neobranjivo za povećanje vodstva na 4:2. No, niti tu ne prestaju uzbuđenja jer sudac još jednom pokazuje na bijelu točku za Šibenik nakon igranja rukom Senića. Ovoga puta udarac Alispahića brani Nevistić, ali na odbijenu loptu natrčava Kukec i glavom smanjuje zaostatak Šibenčana na konačnih 4:3. – Odlična utakmica barem što se rezultata tiče. Ali igra moje momčadi nije bila takva. Previše smo griješili u obrani. Varaždin je bio bolja momčad i zasluženo je slavio – rekao je trener gostiju Borimir Perković. – Trebala nam je ova pobjeda nakon kiksa s Hajdukom. Od prve smo minute krenuli po gol, a pritisak se ubrzo isplatio. No, Šibenik je vrlo kvalitetna momčad koja se nekoliko puta vraćala u igru kada bismo mi stali s pritiskom – naglasio je trener Varaždin, Mario Kovačević. S obzirom da je Novigrad kod kuće svladao Dugopolje 3:0, Varaždinci su se novom pobjedom probili na treće mjesto na tablici. U sljedećem kolu (subota, 14. travnja, 16:30 sati) Varaždin gostuje kod Sesveta.

Varaždin – Šibenik 4:3

Strijelci: 1:0 Glavica (8), 2:0 Jertec (30), 2:1 Jertec (ag, 35), 3:1 Vukorepa (ag, 64), 3:2 Kukec (68, 11m), 4:2 Drožđek (85), 4:3 Kukec (87) Varaždin: Nevistić, Bamidele, Čelić, Senić, Šimek, Golubar, Jertec, Jevtoski (od 46. Mezga), Glavica (od 90. Hranilović), Klepač (od 76. Sačer), Drožđek. Trener: Mario Kovačević. Šibenik: Žitnjak, Musa (od 46. Španja), Šare, Vukorepa, Pecolaj (od 69. Aliyu), Bulat, Roce, Kukec, Alispahić, Maleš, Prince. Trener: Borimir Perković.

U Nedeljancu će se održati 30. Memorijalni nogometni turnir

Na igralištu Nogometnog kluba Nedeljanec u subotu, 27. srpnja održat će se 30. Memorijalni turnir u spomen na sve preminule igrače i članove kluba.

Uz domaćina nastupit će Mladost iz Margčana, Plitvica iz Gojanca i Polet iz Cestice.

– Za razliku od dosadašnjih memorijalnih turnira koji su se održavali uglavnom u nedjelju ovaj put smo odlučili održati u subotu i to u kasnim poslijepodnevnim i večernjim satima. Uz obilje dobrog nogometa, neće nedostajati ića i pića, stoga Vas sve pozivamo da dođete! – ističu iz NK Nedeljanec.