FOTO Prezgodne cure u akciji punoj adrenalina na pijesku

(Ne)običan sport

Završio je Final 4 Prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku. Najbolja muška ekipa je Detono Zagreb, dok su kod cura pobijedile  igraćice Kontese Nere.

Te dvije ekipe su se palsirale na europski Kup prvaka koji se u studenom ove godine održava na Kanarskim otocima.

Nismo sigurni koliko od vas je ljubitelja ove dinamične igre, ali sigurni smo da ćete svi rado pogledati fotogaleriju.

Neka nam dečki oproste ali cure su jednostavno bile fotogeničnije. Iako dogradonačelnica Sandra Malenica kao prava “političarka” nije pokazala emocije pri dodjeli medalja muškoj ekipi.

Izvor: Foto:

Veliki Bukovec domaćin prvog malonogometnog noćnog turnira

U općini Veliki Bukovec, u razdoblju od 27. lipnja do 30. lipnja, održat će se prvi malonogometni noćni turnir.

Nogometni klub „Poljoprivrednik“ Kapela Podravska u suradnji s općinom Veliki Bukovec i JMB eventima organizira turnir koji će se igrati na terenu s umjetnom travom.

Kako najavljuje tajnik kluba Rašić Miro, za sada je prijavljeno oko 12 ekipa, a očekuje se da će ih biti još više.

– Očekujemo veliki broj posjetitelja. Prognoza vremena je povoljna, s normalnim temperaturama i bez padalina. Sezona je netom završila i dečki su već željni nogometa. Ovo je zapravo drugi turnir u regiji, nakon Sigetca koji je bio prvi, tako da se turniri nastavljaju praktički do početka nove sezone – nadodao je Rašić.

Pripremljene su i novčane nagrade uz pehare. Prva nagrada iznosi 800 eura, druga 500 eura, a treća 300 eura.

Varaždinac Marin Ranteš osigurao nastup na Olimpijskim igrama u Parizu

Varaždinski BMX biciklist Marin Ranteš izborio je Olimpijske igre u Parizu nakon što je kroz kvalifikacijske turnire u Šangaju i Budimpešti osigurao šesto mjesto, posljednje koje je vodilo u Pariz.

Varaždinac je na turniru u Budimpešti završio kao šesti, što je potvrdilo njegovu kvotu za OI u Parizu, gdje će se natjecati u disciplini BMX slobodni stil.

Ranteš je prvi BMX biciklist iz Hrvatske kojemu je uspjelo plasirati se na Olimpijske igre, a to označuje da ovo i njegove prve Olimpijske igre. 28-godišnji Varaždinac je postao time 61. član hrvatske delegacije ovog ljeta u Parizu.