FOTO Varteks dobro parirao bezidejnom Varaždinu, no drugoligaš se plasirao u polufinale Kupa

Na stadionu Varteksa u srijedu je pred 700 gledatelja odigran je četvrtfinalni susret Županijskog kupa između gradskih rivala Varaždina i Varteksa. Slavio je domaćin 2:0.

Obje ekipe vodeće su u svojim prvenstvima – Varaždin u 2. HNL, a Varteks u Četvrtoj HNL Čakovec-Varaždin. Trener Miljenko Mumlek izveo je rezervni sastav, a u prvom dijelu Bumbari su dobro parirali indisponiranom varaždinskom drugoligašu. Prvi pravi udarac Varteks je uputio u 30. minuti. Tihomir Šoštarić je izveo slobodnjak, pogodio je u živi zid, a potom je iz drugog pokušaja pucao ravno u vratara Varaždina Dinka Gavranovića. Varaždinci su poveli iz svoje prve prave prilike.  U 34. minuti Dejan Glavica je izbjegao zaleđe, zaobišao vratara Varteksa Luku Domjan i pucao, da bi Leonard Vuk s dva metra loptu proslijedio u mrežu.

Mnogo griješili Varaždinci

Opasnu situaciju imali su Bumbari šest minuta kasnije. Leonard Vuk je krivim dodavanjem gurnuo Šoštarića u situaciju 3 na 2, no očistio je stoper Varaždina Marko Stolnik ispred Matije Kuhara. U sljedećem napadu nakon što je obrana Varaždina loše reagirala glavom je pokušao stoper Varteksa Dominik Broz, no Gavranović je izbacio u korner. U zadnjoj minuti prvog dijela Varaždin je stvorio izglednu priliku. Vuk je tukao iskosa, no efektno je obranio Domjan. U drugom dijelu nastavila se bezidejna igra Varaždina, koji u nastavku nije uspio stvoriti ni jednu ozbiljniju prigodu. Momčad Želimira Orehovca odlično je stajala na terenu dobro zatvarajući prostor. Ipak, Varaždinci su nakon ulaska Darija Jerteca uspjeli povećati rezultat. Baš je Jertec u 77. minuti dao loptu za Glavicu koji je kasnije uposlio Bornu Miklića strijelca za 2:0. Tako je ostalo do samog kraja i varaždinski drugoligaš ponovno je izborio polufinale Županijskog kupa. – Čestitke kolegi Mumleku na pobjedi. Nismo dali svoj maksimum jer nismo mogli stvoriti izglednije prilike iz kontranapada. Žalimo jer nismo prošli, ali na kraju smo ostavili dobar dojam – rekao je Želimir Orehovec, trener Varteksa. Ljut je nakon susreta bio trener Varaždina Miljenko Mumlek. – Teško je nakon ovakve utakmice davati neki sud. Zbilja sam ljut i razočaran. Ova utakmica dobro mi je došla da nekim igračima ne moram objašnjavati zašto nisu u prvih 11 u Prvenstvu. Varteksu želim sve najbolje i da osvoje Četvrtu ligu – zaključio je Mumlek.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.