FOTO Varteks dobro parirao bezidejnom Varaždinu, no drugoligaš se plasirao u polufinale Kupa

Na stadionu Varteksa u srijedu je pred 700 gledatelja odigran je četvrtfinalni susret Županijskog kupa između gradskih rivala Varaždina i Varteksa. Slavio je domaćin 2:0.

Obje ekipe vodeće su u svojim prvenstvima – Varaždin u 2. HNL, a Varteks u Četvrtoj HNL Čakovec-Varaždin. Trener Miljenko Mumlek izveo je rezervni sastav, a u prvom dijelu Bumbari su dobro parirali indisponiranom varaždinskom drugoligašu. Prvi pravi udarac Varteks je uputio u 30. minuti. Tihomir Šoštarić je izveo slobodnjak, pogodio je u živi zid, a potom je iz drugog pokušaja pucao ravno u vratara Varaždina Dinka Gavranovića. Varaždinci su poveli iz svoje prve prave prilike.  U 34. minuti Dejan Glavica je izbjegao zaleđe, zaobišao vratara Varteksa Luku Domjan i pucao, da bi Leonard Vuk s dva metra loptu proslijedio u mrežu.

Mnogo griješili Varaždinci

Opasnu situaciju imali su Bumbari šest minuta kasnije. Leonard Vuk je krivim dodavanjem gurnuo Šoštarića u situaciju 3 na 2, no očistio je stoper Varaždina Marko Stolnik ispred Matije Kuhara. U sljedećem napadu nakon što je obrana Varaždina loše reagirala glavom je pokušao stoper Varteksa Dominik Broz, no Gavranović je izbacio u korner. U zadnjoj minuti prvog dijela Varaždin je stvorio izglednu priliku. Vuk je tukao iskosa, no efektno je obranio Domjan. U drugom dijelu nastavila se bezidejna igra Varaždina, koji u nastavku nije uspio stvoriti ni jednu ozbiljniju prigodu. Momčad Želimira Orehovca odlično je stajala na terenu dobro zatvarajući prostor. Ipak, Varaždinci su nakon ulaska Darija Jerteca uspjeli povećati rezultat. Baš je Jertec u 77. minuti dao loptu za Glavicu koji je kasnije uposlio Bornu Miklića strijelca za 2:0. Tako je ostalo do samog kraja i varaždinski drugoligaš ponovno je izborio polufinale Županijskog kupa. – Čestitke kolegi Mumleku na pobjedi. Nismo dali svoj maksimum jer nismo mogli stvoriti izglednije prilike iz kontranapada. Žalimo jer nismo prošli, ali na kraju smo ostavili dobar dojam – rekao je Želimir Orehovec, trener Varteksa. Ljut je nakon susreta bio trener Varaždina Miljenko Mumlek. – Teško je nakon ovakve utakmice davati neki sud. Zbilja sam ljut i razočaran. Ova utakmica dobro mi je došla da nekim igračima ne moram objašnjavati zašto nisu u prvih 11 u Prvenstvu. Varteksu želim sve najbolje i da osvoje Četvrtu ligu – zaključio je Mumlek.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.