Goran Hlevnjak zamijenio Vladu Vlašića na čelu Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930

Izabrano novo vodstvo Dabrova

Goran Hlevnjak, predsjednik uprave Univerzala, novi je predsjednik Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930, odlučili su jučer navečer skupštinari varaždinskog rukometnog premijerligaša.

Hlevnjak je na funkciji predsjednika zamijenio Vladu Vlašića koji je razriješen dužnosti.

–  Pokušao sam najužem rukovodstvu kluba pojasniti da mi je kao dugogodišnjem članu teško padalo što nisam mogao više biti prisutan. Bolje ću se osjećati ako neću biti predsjednik. Smeta me što nisam uspio biti ni na jednom treningu i na svakoj utakmici – rekao je Vlado Vlašić, inače direktor Varkoma.

Uz Hlevnjaka, izabrana su i tri potpredsjednika, a to su Alen Milak, Josip Vojvoda i Romano Puček. Za novog direktora izabran je Martin Dvorski, koji je na toj funkciji zamijenio Rajka Rožu. U Nadzorni odbor ušli su Predrag Car, kao predsjednik, te članovi Zvonko Šanjek i Alen Fošnar.

Težak posao

Hlevnjak je, inače, bio predsjednik i Rukometnog kluba Trnovec i riječ je o bivšem rukometašu. Svjestan je da njega i vodstvo ne čeka lagan posao.

– Samo zdravim okruženjem možemo doprinijeti dobrobiti kluba i rukometne akademije. Treba još više raditi na mlađim uzrastima. Sve ambicije ovise o financijama. Nadamo se da ćemo ove sezone ponovno stići do prvog mjesta u Premijer ligi, dok je u budućnosti cilj ulazak u SEHA ligu. No, za to je potreban naš veći angažman te podrška Grada i gospodarstvenika – zaključio je Hlevnjak.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.