Hrvatska vaterpolska U-15 reprezentacija osvojila Uskršnji turnir u Varaždinu

Veličanstvenim preokretom, te pobjedom u finalu protiv Crne Gore 11:7 (0:3, 4:2, 4:0, 3.2), hrvatska reprezentacija do 15 godina koju vodi trener Bruno Sabioni osvojila je prvo mjesto i pokal namijenjen pobjedniku na Uskršnjem turniru u Varaždinu, a koji se igrao od četvrtka, 6. travnja.

Početak utakmice nije naviještao takav epilog. Dapače, Crna Gora je prvu četvrtinu riješila u svoju korist, a početkom druge četvrtine suparnik je vodio čak 4:0. Naši su mladići u tom razdoblju imali osim obrambenih problema, podosta poteškoća i u napadu, posebno s igračem više. Međutim, bilo je jednako tako izvjesno da takvo stanje ne može potrajati vječnost, a posebno nakon sjajno odigranih dotadašnjih utakmica na varaždinskom turniru na kojem je Hrvatska bila jedina neporažena momčad. I tada je počelo…

Veličanstvenim povratkom, naši su mladići počeli rapidno smanjivati prednost suparnika. Odličnom obranom, te napadom koji je profunkcionirao Hrvatska je već do samo minutu prije kraja druge četvrtine u potpunosti dostigla prednost Crnogoraca i poravnala na 4:4. Strijelci su u tom razdoblju bili Nikola Dragaš 2, Mihael Mladineo i Luka Sever. Ipak, na poluvrijeme se još otišlo s prednošću Crne Gore 5:4 nakon gola Durutovića.

Treća četvrtina je bilo razdoblje potpunog preokreta. Dominik Beljan, Toni Galušić, Nardo Dragaš i Petar Erenda ‘izrešetali’ su suparnikovu mrežu, te je Hrvatska povela čak 8:5! S druge strane, naši su mladići blokirali prilaze hrvatskom golu, ‘zaključali’ vrata, te vratar Nikola Batoš nije primio gol punih 14 minuta!

Nisu se tu zaustavili igrači trenera Sabionija. U zadnjoj je četvrtini nastavljena golijada Hrvata s novim pogocima Narde Dragaša i Roka Čoge Šterle za 10:5! Tri i pol minute prije kraja utakmice bilo je potpuno jasno da pobjednički trofej ostaje u Hrvatskoj. Zadnji gol za Hrvatsku postigao je Roko Čoga Šterle.

Za najboljeg igrača Uskršnjeg turnira u Varaždinu proglašen je vratar hrvatske reprezentacije, Nikola Batoš.

U utakmici za treće mjesto, Srbija je svladala Italiju 11:6 (1:2, 1:2, 6:1, 3:1).

Izvor: HVS

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.

Gimnastičari Vindije Žugec i Bartolec bez finala Europskog prvenstva

Dvojica gimnastičara varaždinske Vindije nastupila su na Europskom prvenstvu u Riminiju.

Mateo Žugec nastupio je u seniorskoj konkurenciji konja s hvataljkama u kvalifikacijama.

Žugec je nastupio u srijedu, 23. travnja te je zbog pada završio na 57. mjestu.

– Pola minute prije nego što sam trebao ići na konja stavljao sam si steznike na ruke i suci su mi pustili vrijeme, a ja nisam imao steznike na rukama. Nije alibi, ali to me je jako poremetilo jer sam imao samo deset sekundi za staviti steznike, doći do konja i započeti vježbu bez da mi suci oduzmu desetinke. Bez obzira na sve krenuo sam u vježbu odlično, ali kasnije se dogodio pad. Nema predaje, spremam se za sljedeće Svjetske kupove u Varni i Kopru – rekao je Žugec.

U kvalifikacijama juniorskog Europskog prvenstva na parteru Teo Bartolec je osvojio 13.433 te je osvojio 12. mjesto te neće nastupiti u finalu koje će se održati u nedjelju, 28. travnja.