Hudek Trgotrans i dalje pobjeđuje na Pan kupu

Mali nogomet

Hudek Trgotrans iz Biljevca najugodnije je iznenađenje dosadašnjeg dijela 37. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu.

Nakon startne 2:1 pobjede protiv ekipe Svježa jaja Vuk (koja još nikad nije ispala prije osmine finala, a ima i jedno treće mjesto na Pan kupu), ponedjeljak je donio novi trijumf „prijevoznika“ i to – ne bilo kakav! S glatkih 4:0 „pala“ je zagrebačka MNK Kustošija. Provjerenim receptom, čvrstom obranom i sjajnom brzom transformacijom u kontranapade. Sada je očito, zagorski trojac Strabić, Presečki i Hanžić, poznati predstavnici malog nogometa u Jesenju, veliki su adut i prevaga žutih iz Biljevca koji prilično sigurno grabe prema osvajanju seniorske skupine 3.

Isto su tako spomenuta Svježa jaja Vuk u nikad nezgodnijoj situaciji. Naime, Čehovčani su izgubili i drugu utakmicu, Kustošija je bila bolja s 2:0, u vrlo izjednačenom ogledu u kojem međimurski predstavnik nikako nije uspijevao zabiti. Zato je to pošlo za nogom Filipu Hruški, u prvoj i predzadnjoj minuti drugog poluvremena, za vrijednih 2:0. Iako će se čak šest trećeplasiranih momčadi provući u drugi krug, Međimurcima se treba dosta toga poklopiti – obvezna pobjeda protiv Bake iz Gojanca, ali i splet drugih rezultata…

Sjajnu su utakmicu odigrali MIP Weyland i Ropox, bilo je 3:2 za sastav iz Pušćina, junak je bio Luka Bobičanec. Kolar je doveo MIP-ovce u vodstvo sjajnim golom u rašlje iskosa već u 3. minuti i taj je rezultat stajao sve do 10 minuta prije kraja. Tad je Bobičanec zabio za 2:0, ali je odmah minutu potom Lovro Cvek iz slobodnog udarca vratio neizvjesnost. Ipak, tri minute prije kraja za Weyland se opet ukazao Bobičanec, zabio za 3:1, Kokot je u predzadnjoj opet smanjio, ali za više nije bilo koncentracije ni vremena, ostalo je 3:2.

U zadnjoj utakmici programa u ponedjeljak – najefikasnija izvedba dosad. Poletni Marin Promet iz Zagreba lako se obračunao s rekreativcima FE Lacia, već u 17. sekundi igre zabio je igrač s brojem 17 Josip Gusković, a isti je igrač do kraja zabio čak sedam puta! Na kraju je bilo visokih 13:1.

Pan kup se nastavlja u petak, od 19:30 sati, s novih pet utakmica, subota i nedjelja donose „maraton“ od 14 odnosno 15 sati pa sve do kasnih večernjih. Cijena dnevne ulaznice je 15 kuna, moguće je kupiti i turnirsku za cijeli Pan kup, po cijeni od 100 kuna.

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.

Gimnastičari Vindije Žugec i Bartolec bez finala Europskog prvenstva

Dvojica gimnastičara varaždinske Vindije nastupila su na Europskom prvenstvu u Riminiju.

Mateo Žugec nastupio je u seniorskoj konkurenciji konja s hvataljkama u kvalifikacijama.

Žugec je nastupio u srijedu, 23. travnja te je zbog pada završio na 57. mjestu.

– Pola minute prije nego što sam trebao ići na konja stavljao sam si steznike na ruke i suci su mi pustili vrijeme, a ja nisam imao steznike na rukama. Nije alibi, ali to me je jako poremetilo jer sam imao samo deset sekundi za staviti steznike, doći do konja i započeti vježbu bez da mi suci oduzmu desetinke. Bez obzira na sve krenuo sam u vježbu odlično, ali kasnije se dogodio pad. Nema predaje, spremam se za sljedeće Svjetske kupove u Varni i Kopru – rekao je Žugec.

U kvalifikacijama juniorskog Europskog prvenstva na parteru Teo Bartolec je osvojio 13.433 te je osvojio 12. mjesto te neće nastupiti u finalu koje će se održati u nedjelju, 28. travnja.