I Varaždinci na posljednjoj utakmici Dinama u Ligi prvaka: Atmosfera je bila fantastična!

Bili u Torinu

Dinamo se jučer oprostio od Lige prvaka dostojanstvenim 2:0 porazom od Juventusa, a atmosferu na stadionu Stare dame osjetila su trojica Varaždinaca.

Riječ je o Andreju Perasu, Marku Kovačiću i Anđelku Hercegu Žutkom. Oni su se na put krenuli u utorak i najprije su posjetili tvornicu teretnih vozila Iveco budući da su sva trojica prijevoznici i za potrebe svojih tvrtki kupili su talijanska teretna vozila.

Torino, grad u kojem stanuje oko 870.000 stanovnika, nije ih baš previše oduševio.

Industrijski grad

– Veliki je to grad, uglavnom industrijski, no nešto mu nedostaje. On nema dušu kao naš Varaždin – rekao je Andrej Peras.

Nakon posjeta tvornici i razgledavanja grada, idući dan momci su bili na posljednjoj utakmici Dinama u skupinama Lige prvaka.

– Dobro se Dinamo držao. Stvarno su dostojanstveno izgubili – dodao je Peras i istaknuo kako ih je posebno oduševila atmosfera na stadionu.

– Tu atmosferu jednostavno morate doživjeti. Bio je to pravi gušt, a navijači domaćeg sastava navijaju od prve do posljenje minute- objasnio je 27-godišnjak iz Varaždina.

Dobro društvo

Nakon susreta, krenuli su prema Varaždinu i za povratak, kao za i dolazak, trebalo im je oko 10 sati.

– Ma nije bilo nimalo naporno. U dobrom društvu sve se lakše podnese. Naravno, htjeli bi to ponoviti – zaključio je Peras.

Konačno poznat sastav 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin u novoj sezoni

Ilustracija

Nakon što je većina prošlosezonskih sudionika 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin iz Međimurske županije odustalo od natjecanja, konačno su potvrđena imena klubova koji će se u ovom rangu natjecanja boriti za naslov prvaka u novoj sezoni.

Liga će brojati 14 klubova, osam iz Varaždinske županije i šest iz Međimurja. Varaždinski predstavnici bit će: Bednja, Nedeljanec, Zelengaj, Jalžabet, Ivančica, Budućnost Vidovec, Dubravka-Zagorac i Plitvica Gojanec. Iz Međimurja nastupaju: Mladost Komet, Dinamo Domašinec, Mladost Sveta Marija, Naprijed Cirkovljan, Galeb Oporovec i Draškovec.

Podsjetimo i da je zbog odustajanja dijela međimurskih klubova, Županijski nogometni savez Varaždin morao mijenjati propozicije natjecanje te su se za sudjelovanje u 4. NL Čakovec – Varaždin mogli prijaviti i klubovi koji su sezonu ranije završili s nižim plasmanom od petoga mjesta.

Prvo kolo na rasporedu je 28. i 29. kolovoza, a parovi će biti poznati nakon ždrijeba koji je ovoga petak, 30. srpnja.

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.