Koka kod kuće lako do pobjede protiv Trogira, gošće doputovale sa svega osam igračica

Rukometašice Koke kod kuće su s visokih 35:16 svladale ekipu Trogira 58, u susretu 25. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene. Ovim slavljem Koka je prekinula niz od četiri uzastopna poraza. Da to neće biti pretjerano težak posao za Varaždinke moglo se naslutiti već po samom pogledu na zapisnik s obzirom da su gošće doputovale sa svega osam igračica.

Rukometašice Koke odmah stvaraju prednost od 5:0, da bi na odmor otišle s vodstvom od 15:7. U nastavku kako je susret odmicao, a Trogirankama ponestajalo snage, domaće igračice bez većih problema povećavaju razliku za konačno uvjerljivo slavlje.

Sedam golova postigla je Lara Perić, a po jedan manje zabile su Jana Markulinčić i Lucija Jandrašić. Na golu je Sara Šopar skupila 15 obrana.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.