Kuglačice najavile novi pohod na 1. ligu

KUGLANJE

Kuglačice Varaždina završile su ligašku sezonu na drugom mjestu i time najavile pohod na vrh iduće godine i ponovo ulazak u 1.ligu HKS.

Naime, kako smo u ovoj godini uključili nekoliko kadetkinja (14-15 godišnjakina)u prvu ekipu bila je potrebna određena prilagodba na kuglane, što se i potvrdilo u drugom dijelu lige gdje smo izgibile samo jednu utakmicu od 9 i to na gostovanju u Kutini.
Uz ligaške utakmice mlade su kuglačice nastupale  i na  Prvenstvima Hrvatske gdje su osvajale medalje i bile zapažene svojim rezultatima. ( zlato- sprint, bronca-tandem, i srebro-ekipno)

Sezonu nastavljamo takmičenjem u LIGI MLADIH Regije Sjever koja se organizira drugu godinu u organizaciji KSVŽ i Škole kuglanja. Nastupaju pet ekipa iz Varaždina, Zaboka i Koprivnice  i to je  još  jedan put uključivanja mladih u kuglački sport koji si je zacrtao i sprovodi u djelo KSVŽ.

Kovačević u debiju s Varaždincima slavio u Sesvetama i izborio osminu finala Hrvatskog kupa

Mario Kovačević pobjedom je startao na klupi Nogometnog kluba Varaždin. Varaždinci su u šesnaestini finala Hrvatskog kupa u srijedu, 22. rujna, slavili kod Sesveta nakon produžetaka s 3:2.

Varaždinci su poveli vrlo rano, već u 3. minuti preko Nika Domjanića i tu prednosti zadržali su do odmora.

Potom je uslijedilo preokret domaćina koje vodi bivši trener Varaždina Branko Karačić. U 76. minuti za 1:1 zabio je Nino Stojanović, a u 83. minuti za 2:1 u strijelce se iz penala upisao Mihovil Geljić.

No, Varaždinci su se vratili nakon šoka. Samo nekoliko sekundi kasnije Stjepan Igrec zabio je za 2:2.

Krenulo se u produžetke u kojima su više snage i umijeća imali Varaždinci. Pobjednički gol bio je djelo Ivana Posavca u 106. minuti.

Pokazalo se da je Kovačević, koji je u utorak predstavljen kao novi trener varaždinskog drugoligaša, kod svoje momčad izazvao pozitivan šok i izborio plasman u osminu finala Kupa.

Kovačevića debi u 2. HNL čeka u nedjelju kada Varaždinci gostuju kod Solina.

Mladi varaždinski odbojkaši deveti na Prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u odbojci za kadete u Zadru, a mladi odbojkaši OK Kitro Varaždin s tri pobjede i dva poraza osvojili su 9. mjesto.

Izgubili su od Marsonije 2:1 i Zadra (finalista) 2:0, dok su pobjede ostvarili protiv Centrometala (2:0), Croatije (2:1) i Sisaka 2:0.

– Čestitamo svim kadetima i njihovom treneru Ivanu Kocijanu – stoji na stranicama OK Kitro Varaždin.

U finalu Prvenstva Hrvatske sastali su se HAOK Mladost i OK Zadar, a bolji su bili Zagrepčani rezultatom 3:1.