Lara Zadravec pobijedila na jakom međunarodnom turniru u Bjelovaru

Mlađa kadetkinja STK Varaždin Lara Zadravec pobjednica je jakog međunarodnog 14. otvorenog prvenstva grada Bjelovara.

Lara je odigrala fenomenalan turnir bez poraza. Najprije je u skupini pobijedila Lotu Livić STK iz Šibenik rezultatom 3:0. Nakon toga svladala je Tamaru Grobotek iz Donjeg Miholjca 3:1 i  rezultatom 3:0 Leu Gašparini iz STK Opatije. U šesnaestini finala Lara je bila slobodna, da bi u osmini finala s 3:0 slavila protiv Magdalene Preprotić iz STK Jaske. U četvrtfinalu je odigrala najteži meč na turniru gdje je uspjela spasiti četiri vezane meč lopte u 5. setu protiv Kiare Crnčec iz STK Šenkovca za ukupnu pobjedu 3:2. U polufinalu je slavila protiv Petre Lipovščak iz STK Jaske rezultatom 3:2, da bi u finalu odličnom igrom pobijedila Zaru Bestijanić iz STK Šenkovca 3:1.

Ovo je sjajan rezultat i veliki poticaj za daljnji rad za mladu i perspektivnu članicu STK Varaždin Laru Zadravec.

Na 14. Kupu grada Bjelovara nastupili su i članovi MGK Drave Žabnik, a Mila Hrkec osvojila je 3. mjesto. Turnir je okupio najbolje najmlađe kadetkinje Hrvatske i bodovao se za Masters HSTS-a. Mila je do polufinala imala niz od pet pobjeda s tek jednim izgubljenim setom. U borbi za finale bolja je bila Despot iz Šibenika.

Dodajmo da je broncu osvojio i Vito Milak, član Stk Visia u kategoriji juniora, dok je Simon Dvorski ispao u osmini finala. Od ostalih predstavnika Visije Lorena Magdalenić u najmlađim je kadetkinjama ispala također u osmini finala.

Šafarić nakon poraza u Osijeku: Mladi smo učimo, još imamo dosta posla pred nama

Nogometaši Varaždina poraženi su od Osijeka u 8. kolu SuperSport HNL-a od Osijeka s 2:1.

>>Nogometaši Varaždina u Osijeku doživjeli drugi prvenstveni poraz

– Živa, dinamična utakmica s dosta ritma, lijepim akcijama i golovima, možemo žaliti što nismo izvukli bolji rezultat. Imali smo nekoliko dobrih šansi za zabiti gol, šteta… Mladi smo učimo, još imamo dosta posla pred nama – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor NK Varaždin.

Vratar Silić možda je mogao bolje reagirati kod prvog gola…

– Dogodi se. Možda je mogao bolje reagirati, ali to je sastavni dio igre, imali smo i mi nekoliko šansi pa bi se to “pokrilo”. Ali imao je kasnije nekoliko dobrih intervencija – zaključio je Šafarić za Sportske novosti.

U idućem kolu Varaždinci dočekuju Dinamo.

Nogometaši Varaždina u Osijeku doživjeli drugi prvenstveni poraz

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 29. rujna odigrali su susret 8. kola SuperSport HNL-a kod Osijeka. Osječani su rezultatom 2:1 nanijeli drugi poraz ove sezone Varaždincima.

Domaći nogometaši tako su prekinuli pozitivni varaždinski niz od pet utakmica bez poraza.

Možda bi i susret drugačije završio da je Latković realizirao priliku iz 3. minute kada mu je domaći vratar Malenica odlično obranio udarac iz blizine.

Osječani su poveli u 16. minuti preko Jakupovića koji je zabio iz slobodnjaka s 30 metara. Isti igrač poentirao je u 21. minuti za 2:0. Sam je izbio pred varaždinskog vratara Silića kojeg je hladnokrvno matirao lijevom nogom.

U 29. minuti mogli su Varaždinci smanjiti, no udarac Mitrovskog završio je u bloku. Isti igrač bio je u prilici u 40. minuti, ali njegov udarac otišao je preko gola.

Drugi dio nije bio toliko sadržajan. Smanjenje domaćeg vodstva stiglo je u 89. minuti kada je za Varaždin poentirao Mamić za 2:1, pokazat će končani rezultat.

U idućem kolu Varaždinci ugošćuju Dinamo.