Ludbrežani u Sarajevu na međunarodnom turniru

HRVANJE

Ludbreški hrvači nastupili su na Kupu grada Sarajeva, međunarodnom turniru koji se održao u olimpijskoj dvorani Zetra.

Boje Ludbrega branili su Patrik Balija u konkurenciji dječaka, Bruno Bendelja, David Čurila, Leo Petrić i Filip Matijević kod kadeta i Dražen Oršuš kao junior. Patrik je nakon pobjede u prvom kolu, izgubio sljedeću od dvije godine starijeg borca koji je i ušao u finale te omogućio našem borcu borbu za broncu. Nažalost, Patrik je u toj borbi bio pomalo indisponiran te gubi i na kraju zauzima peto mjesto. Sva četvorica naših kadeta nastupila su u istoj težinskoj kategoriji, do 60 kg. Dvojica su od njih došla do bronce i to Filip Matijević te David Čurila. Od Filipa je bolji bio jedino kasniji prvak, borac iz Slatine, dok je od Davida bio bolji samo predstavnik Ukrajine, koji je u prvom kolu bio koban i za našeg Brunu Bendelju. Zanimljivo je da je u prvom kolu u izjednačenoj borbi, David pobijedio klupskog kolegu Lea Petrića. Dražen Oršuš imao je odličnu borbu protiv protiv domaćeg predstavnika, gdje gubi nakon velike borbe. Borce je na ovom turniru vodio trener Ignac Horvat uz asistenciju Sandra Frankola.

3. HNL Sjever: Varteks poražen na gostovanju u Svetom Martinu na Muri

U Svetom Martinu na Muri odigrana je odgođena utakmica 21. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever između Polet i varaždinskog Varteksa. Domaćini su slavili rezultatom 3:1.

Nakon izjednačene igre tijekom većeg dijela prvog poluvremena, Polet u samoj završnici dolazi do dva pogotka. U 42. minuti pogađa Josip Brezovec, a samo minutu kasnije precizan je i Karlo Težak. Na 3:0 u 77. minuti povisuje Igor Šegović, dok počasno gol za varaždinsku momčad zabija Sebastijan Dvanajščak u 87. minuti.

Varteks u subotu, 15. svibnja, očekuje i nadoknada utakmice 12. kola u Virju protiv Podravca. Od srijede, 19. svibnja, započinje drugi dio natjecanja u 3. HNL Sjever. Prvih šest klubova kreće u borbu za naslov prvaka, a to su Mladost (Ž), Radnik, Polet, Tehničar, Papuk i Podravina. Drugih šest kluba pak očekuju utakmice za očuvanje trećeligaškog statusa, a natjecat će se Rudar, Bjelovar, Varteks, Virovitica, Graničar i Podravac. Rezultati odgođenih utakmica neće utjecati na plasman klubova uoči prvenstvene završnice.

Prva HNL: hrabrim Varaždincima veliki bod na gostovanju protiv Dinama

Ilustracija

Nogometaši Varaždina su u utakmici 34. kola Prve hrvatske nogometne lige gostovali na Maksimiru protiv Dinama. Hrabri Varaždinci odigrali su 2:2 i osvojili veliki bod protiv zagrebačke momčadi koja je proteklog vikenda potvrdila novi naslov prvaka.

Domaćini su rano stigli do prednosti. Nakon velike pogreške varaždinske obrane u 9. minuti za 1:0 pogađa Ivanušec. Rani rezultatski minus nije pokolebao igrače Zorana Kastela. Nakon nekoliko dobrih pokušaja udarcima izvan kaznenog prostora, Varaždin u 35. minuti dolazi do izjednačenja. Jedan ubačaj pred gol domaćina dolazi do Elezija koji vješto prebacuje vratara Livakovića. Samo šest minuta kasnije Dinamo je ponovno u vodstvu. Nakon ubačaja iz kornera, Perić je najviši u skoku i glavom pogađa za 2:1.

Početkom nastavka Varaždinci rade pritisak na gol domaćina, a takva igra donijela im je zasluženo novo izjednačenje u 59. minuti. Elezi je uposlio Obregona, koji pak u kaznenom prostoru pronalazi Herreru. Napadač Varaždina bez većih problema pogađa za 2:2. Kako se rezultat do kraja utakmice više nije mijenjao, na konto varaždinske momčadi sjeo je važan bod u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

U nedjelju, 16. svibnja, Varaždinci kod kuće u predzadnjem kolu dočekuju momčad Rijeke. Utakmica se igra s početkom u 15 sati.