Ludbrežani u Sarajevu na međunarodnom turniru

HRVANJE

Ludbreški hrvači nastupili su na Kupu grada Sarajeva, međunarodnom turniru koji se održao u olimpijskoj dvorani Zetra.

Boje Ludbrega branili su Patrik Balija u konkurenciji dječaka, Bruno Bendelja, David Čurila, Leo Petrić i Filip Matijević kod kadeta i Dražen Oršuš kao junior. Patrik je nakon pobjede u prvom kolu, izgubio sljedeću od dvije godine starijeg borca koji je i ušao u finale te omogućio našem borcu borbu za broncu. Nažalost, Patrik je u toj borbi bio pomalo indisponiran te gubi i na kraju zauzima peto mjesto. Sva četvorica naših kadeta nastupila su u istoj težinskoj kategoriji, do 60 kg. Dvojica su od njih došla do bronce i to Filip Matijević te David Čurila. Od Filipa je bolji bio jedino kasniji prvak, borac iz Slatine, dok je od Davida bio bolji samo predstavnik Ukrajine, koji je u prvom kolu bio koban i za našeg Brunu Bendelju. Zanimljivo je da je u prvom kolu u izjednačenoj borbi, David pobijedio klupskog kolegu Lea Petrića. Dražen Oršuš imao je odličnu borbu protiv protiv domaćeg predstavnika, gdje gubi nakon velike borbe. Borce je na ovom turniru vodio trener Ignac Horvat uz asistenciju Sandra Frankola.

Kovačević u debiju s Varaždincima slavio u Sesvetama i izborio osminu finala Hrvatskog kupa

Mario Kovačević pobjedom je startao na klupi Nogometnog kluba Varaždin. Varaždinci su u šesnaestini finala Hrvatskog kupa u srijedu, 22. rujna, slavili kod Sesveta nakon produžetaka s 3:2.

Varaždinci su poveli vrlo rano, već u 3. minuti preko Nika Domjanića i tu prednosti zadržali su do odmora.

Potom je uslijedilo preokret domaćina koje vodi bivši trener Varaždina Branko Karačić. U 76. minuti za 1:1 zabio je Nino Stojanović, a u 83. minuti za 2:1 u strijelce se iz penala upisao Mihovil Geljić.

No, Varaždinci su se vratili nakon šoka. Samo nekoliko sekundi kasnije Stjepan Igrec zabio je za 2:2.

Krenulo se u produžetke u kojima su više snage i umijeća imali Varaždinci. Pobjednički gol bio je djelo Ivana Posavca u 106. minuti.

Pokazalo se da je Kovačević, koji je u utorak predstavljen kao novi trener varaždinskog drugoligaša, kod svoje momčad izazvao pozitivan šok i izborio plasman u osminu finala Kupa.

Kovačevića debi u 2. HNL čeka u nedjelju kada Varaždinci gostuju kod Solina.

Mladi varaždinski odbojkaši deveti na Prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda održano je Prvenstvo Hrvatske u odbojci za kadete u Zadru, a mladi odbojkaši OK Kitro Varaždin s tri pobjede i dva poraza osvojili su 9. mjesto.

Izgubili su od Marsonije 2:1 i Zadra (finalista) 2:0, dok su pobjede ostvarili protiv Centrometala (2:0), Croatije (2:1) i Sisaka 2:0.

– Čestitamo svim kadetima i njihovom treneru Ivanu Kocijanu – stoji na stranicama OK Kitro Varaždin.

U finalu Prvenstva Hrvatske sastali su se HAOK Mladost i OK Zadar, a bolji su bili Zagrepčani rezultatom 3:1.