Ludbrežanka Sara Kolak najbolja mlada zvijezda Balkana

Priznanje

Dubai je i ove godine bio domaćin Balkan Gale na kojem su proglašeni najbolji atletičari Balkana u 2016. godini, a Ludbrežanki Sari Kolek pripala je nagrada za najbolju mladu zvijezdu.

Najbolja atletičarka Balkana je srbijanska trkačica Ivana Španović, dok je najbolji atletičar Turak Copello Escobar Yasmani.

Kao što smo istaknuli, Sara je najbolja mlada zvijezda, dok je muškoj konurenciji to Grk Karális Emmanouíl.

Na ovoj svečanosti bio je i predsjednik HAS-a Ivan Veštić te član izvršnog odbora Ljubomir Medaković.

Izvor: HAS

Nogometaši Varaždina u golijadi odigrali bez pobjednika s ukrajinskim Dnjiprom

Nogometaši Varaždina u srijedu, 10. kolovoza, na stadionu Varteksa odigrali su prijateljski susret protiv ukrajinskog Dnjipra. Završilo je 3:3.

Naime, momčad koja je prije ruske invazije na Ukrajinu u najvišem rangu ukrajinskog nogometa držala 3. mjesto odmah iza Šahtara i kijevskog Dinama, priprema se u Sloveniji. Trener Kovačević priliku je dao igračima koji su manje igrali u prvenstvu.

Već nakon prvog dijela gosti su vodili 2:0. Pogotke su postigli Luchkevych u 43. i Sarapiy u prvoj minuti sudačke nadoknade. Potom je Vugrinec smanjio golom u 56. minuti, no Kohut je tri minute kasnije postavio 3:1. Na kraju su Varaždinci stigli do remija golovima Lusavca u 67. i Banovca u 71. minuti.

Sažetak utakmice možete pogledati na linku.

Kajakaši Varteksa osvojili pet medalja na rijeci Uni u Novi Gradu

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na spust natjecanju na rijeci Uni u bosanskohercegovačkom Novi Gradu te osvojili pet medalja.

U kategoriji kadetkinja u kajaku jednosjedu Hana Valjak osvojila je 1. mjesto, a kadet Matija Novak bio je treći. Kod seniora u disciplini kanua jednosjeda Danijel Mijatović osvojio je 1. mjesto.

U disciplini turističkih kanua dvosjeda ekipa u sastavu Miroslav Hutinski i Nikola Novak osvojila je 1. mjesto, a Darko Tomašek i Veljko Malašić bili su drugi.