Marko Rog bit će spreman za susret protiv Hajduka!

U tijeku je reprezentativna stanka, a 28. kolo SuperSport HNL donosi nam derbi Hajduka i Dinama na Poljudu.

Susret se u subotu, 30. ožujka u Splitu. Marko Rog konkurirat će za utakmice protiv Hajduka, prvo one prvenstvene pa potom i u Kupu četiri dana kasnije. Bivši hrvatski reprezentativac je sredinom veljače došao u Maksimir na posudbu iz Cagliarija.

Izvan terena je od srpnja prošle godine kada je ozlijedio prednji križni ligament lijevog koljena, ali u potpunosti se oporavio od ozljede i već neko vrijeme trenira s momčadi.

Mladi Dabrovi osvojili 1. mjesto u Ligi i izborili nastup na završnici Prvenstva Hrvatske

Dvijema uvjerljivim pobjedama nad ekipama Vidovec (28:16) i Novi Marof (33:8), rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 potvrdili su  vodeću poziciju na tablici 1. HRL U-15 Regije 5.

Mladi Dabrovi u 21 utakmicu osvojili su 41 bod. Četiri boda manje od njih ima drugoplasirani Bjelovar, dok je na trećem mjestu završila Ivančica.

Slijedi državna završnica u Poreču koja počinje 11. lipnja, u konkurenciji 20 najboljih ekipa u državi.

– Čestitke i priznanje idu igračima, kao i njihovom treneru Siniši Radujkoviću na izvrsnim rezultatima. Želimo im puno sreće i uspjeha na nadolazećoj završnici te se veselimo novim pobjedama – ističu iz varaždinskog kluba.

Hana Valjak najbolja na Savi u Krškom

Natjecatelji Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Slovenskom pokalu u kajak spustu za mlađe kategorije održanom na rijeci Savi u Krškom. Na natjecanju je nastupilo 95 natjecatelja iz Hrvatske, i Slovenije.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na 8. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Hana Valjak pobijedila je u kajaku jednosjedu. Kod starijih kadeta u kajaku Marin Bjeliš plasirao se na 5. mjesto, a Domagoj Kracik na 18. mjesto.

Na natjecanju su nastupili i stariji natjecatelji pa je Ervin Mijatović pobijedio u kanu jednosjedu (C-1) kod veterana.