Povežite se s nama

Međimurje

Međimurje: tvrtka iz Preloga lani imala najveću dobit, a plaće radnika u ovoj županiji niže od hrvatskog prosjeka

Objavljeno:

- dana

U Međimurskoj županiji u 2021. godini, prema broju obrađenih godišnjih financijskih izvještaja, sjedište su imala 3623 poduzetnika, kod kojih je bilo 28593 zaposlena, objavila je FINA.

To je odnosu na prethodnu godinu povećanje broja zaposlenih za 3,1 %.

Poduzetnici županije ostvarili su u 2021. godini ukupne prihode u iznosu od 18,6 milijardi kuna (18,8 % više u odnosu na 2020.), ukupne rashode od 17,5 milijardi kuna (18,9 % više), dobit razdoblja u iznosu od 1,1 milijardu kuna (14,2 % više), gubitak razdoblja od 165,3 milijuna kuna (3,7 % više) te neto dobit od 967,6 milijuna kuna (16,2 % više).

Međimurska županija, u odnosu na druge županije, na 10. je mjestu prema broju poduzetnika i iskazanoj neto dobiti, na 8. mjestu prema broju zaposlenih kod poduzetnika te na 9. mjestu prema iskazanim ukupnim prihodima.

Prema pokazatelju produktivnosti rada mjerenim odnosom ukupnih prihoda i broja zaposlenih, Međimurska županija na 15. je mjestu, prema pokazatelju produktivnosti rada mjerenim odnosom neto dobiti i broja zaposlenih zauzima 12. mjesto, a po ekonomičnosti poslovanja 9. mjesto među svim županijama.

Među poduzetnicima sa sjedištem u Međimurskoj županiji, najveće prihode u 2021. godini ostvario je LPT d.o.o. iz Preloga (635 milijuna kuna), kao i najveću dobit razdoblja (76,7 milijuna kuna) te najveći izvoz (607,4 milijuna kuna).

Najveći broj zaposlenih imala je tvrtka HAIX OBUĆA d.o.o. iz Male Subotice (1163). Mesna Industrija Vajda d.d. iz Čakovca druga je po visini ostvarenih prihoda (552,4 milijuna kuna).

Prosječna mjesečna neto plaća zaposlenih kod poduzetnika sa sjedištem u Međimurskoj županiji, u 2021. godini, iznosila je 5727 kuna, što je 7,1 % više u odnosu na 2020. godinu, ali i 9,8 % niže u odnosu na prosječnu mjesečnu neto plaću zaposlenih kod poduzetnika na razini RH (6350 kuna).

Međimurje

Stiže novi parket u sportsku dvoranu u Murskom Središću

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Ministarstvo turizma i sporta krajem prosinca prošle godine objavilo je Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje, obnove, održavanja, opremanja i rekonstrukcije sportskih građevina u 2024. godini na koji je Grad Mursko Središće prijavio projekt „Rekonstrukcija sportske dvorane u Murskom Središću – zamjena sportskog poda“

U srijedu, 24. travnja, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak prisustvovao je potpisivanju i uručivanju Ugovora za spomenuti projekt u vrijednosti od 136.419,00 eura.

Sportska dvorana u Murskom Središću će tako uskoro dobiti novi sportski pod, a uskoro će se potpisati i ugovor u vrijednosti od 883.501,39 eura za kompletnu energetsku obnovu sportske dvorane – novi krov, fasada, prozori, rasvjeta, solari, toplinske pumpe…

Time će sportska dvorana svakako postati atraktivnije mjesto za sportske događaje, treniranje i natjecanja, a također će se time u idućim desetljećima osigurati funkcionalnost sportske dvorane i neće biti potrebe za nekim većim investicijskim ulaganjima.

Obzirom što je iz ova dva javna poziva Gradu Mursko Središće dodijeljeno više od milijun eura značajno se rasterećuje gradski proračun. Uz Grad Mursko Središće više jedinica lokalne samouprave iz Međimurske županije dobilo je sredstva.

Nastavite čitati

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje