Miran Maričić prvi osvajač olimpijske medalje za Hrvatsku u Parizu studirao je na varaždinskom FOI-ju

Hrvatska je osvojila prvu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Strijelac Miran Maričić (27) osvojio je broncu u finalu zračne puške na deset metara.

Maričić je rođen u Bjelovaru 17. lipnja 1997. godine. Bio je svjetski juniorski prvak te višestruki osvajač medalja na svjetskim i europskim prvenstvima. Član je streljačkog kluba Streljačkom društvu Bjelovar 1874 te hrvatske seniorske streljačke reprezentacije.

Titulu svjetskog juniorskog prvaka osvojio je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Suhlu 2017. godine, a u seniorskoj karijeri ima dva srebra i broncu. Miran je dobitnik nagrade Dražen Petrović u 2017. godini u pojedinačnoj konkurenciji za izniman uspjeh te osvajanje svjetskog juniorskog zlata.

Proglašen je i najboljim sportašem grada Bjelovara za 2017., 2018. i 2019. godinu. Završio je Gimnaziju u Bjelovaru te studirao na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu gdje je završio preddiplomski studij informatike, ali je nakon 2018. odlučio sve karte baciti na sportsku karijeru.

Rukometašice Koke dobre se držale u prvom dijelu, no Lokomotiva na kraju uvjerljivo slavila

Rukometašice Koke u sklopu 2. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene gostovale su kod Lokomotive, a Zagrepčanke su slavile s 33:20.

Prvo poluvrijeme bilo je jako izjednačeno. Prednost domaćeg sastava uglavnom je iznosila pogodak ili dva. Tek u samoj završnici Lokosice su otišle na plus četiri (11:7). Koka je u posljednjim trenucima zabila još jedan pogodak pa je na predahu rezultat bio 11:8.

Još kratko vrijeme u nastavku potrajala je neizvjesnost, a onda je zagrebački sastav povezao pet pogodaka za redom, posložio svoju obranu onako kako je zamislio, ostavio suparnice sedam minuta bez pogotka i pobjegao u sigurnu zonu od osam pogodaka razlike (22:14). Do ulaska u posljednjih deset minuta, domaće su imale još jedan dobar niz tako da su mirno odradile završnicu susreta. Na kraju su slavile s 13 razlike (33:20).

S 15 obrana susret je obilježila Lea Zetović. Po šest pogodaka dala su krila Lara Burić, Tena Japundža i Mela Mehmedović. Kod gošći ukupno 11 obrana dvije vratarke: Sara Šopar devet, Nika Galinec dvije. Najučinkovitije Varaždinke bile su Nika Strahija i Tara Đelekovčan s po pet pogodaka.

Šafarić: Veseli nas opet ta nula i da nas nitko nije nadigrao

Nogometaši Varaždina u 6. kolu SuperSport HNL-a kod Šibenika su odigrali 0:0.

Treći je to remi Varaždina ove sezone, a zanimljivo da su sva tri završila rezultat 0:0.

– Šteta što nismo iskoristili neke izgledne situacije za postići pogodak, ali nema se što zamjeriti dečkima. Stvarno su dali sve od sebe po ovim teškim uvjetima za igru, od terena i od ovog vjetra, tako da svaka im čast. Dali su sve od sebe, nije nas nagradilo, ali veseli nas opet ta nula i idemo dalje. Naravno, malo još fali i šteka ta završnica, ali veseli da nas nitko nije nadigrao, da smo dobri, da se možemo sa svima ravnopravno nositi i to je stvarno užitak raditi s takvom jednom grupom ljudi – ističe Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina.

Varaždincima slijedi domaći susret s Istrom 1961. Utakmice se igra u petak, 20. rujna u 18 sati.