Na svjetski WKU kickboxing kup devet medalja za FC Kovačić

KICKBOXING

Završen je svjetski WKU kickboxing kup. Nastupilo je 84 boraca iz osam zemalja.

Najviše zlatnih medalja osvojili su borci iz Njemačke pod vodstvom našeg velikog šampiona Mladena Šteke.

Borci Fight Cluba Kovačić osvojili su devet medalja. Leon Plantak kod kadeta, Luka Sakač kod juniora te Bojan Vukelić kod veterana osvojili su zlatne medalje. Srebreni su bili Matija Bešvir, Denis Koščak, Damir Žlibar i Silvio Plantak, dok su bronce osvojili Matej Kos i Emanuel Perić.

Već sljedeči vikend borci F.C. Kovačić u subotu putuju u Mađarsku na međunarodni turnir sa juniorima i seniorima, a u nedjelju u Tuhelj na prvenstvo Hrvatske u savate boksu.

Ivančanka Stella Gotal preuzela hrvatsku seniorsku žensku nogometnu reprezentaciju

Hrvatsku žensku A nogometnu reprezentaciju uskoro očekuju dvije gostujuće kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo 2023. godine protiv Italije (Castel di Sangro, 22. listopada) i Švicarske (Zürich, 26. listopada).

Hrvatsku će u ovim dvjema utakmicama voditi v.d. izbornice Ivančanka Stella Gotal, a reprezentacija se okupila u ponedjeljak, 18. listopada, u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici.

Istaknimo da je na okupljanje pozvana nogometašica Splita iz zeljarskog kraja Janja Čanjevac.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.