Nogometaši Varaždina minimalno pobijedili Lokomotivu koju je od katastrofe spasio njihov vratar

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 1. rujna odigrali su susret 5. kola SuperSport HNL-a i stigli do druge prvenstvene pobjede. Slavili su protiv Lokomotive s 1:0.

Trener Nikola Šafarić izveo je sastav: Zelenika – Mamić, Ba, Nekić – Maglica, Belcar, Marina, Boršić – Mitrovski, Dabro, Šego.

Imali su Varaždinci u prvom dijelu nekoliko izrazitih prigoda za postizanje pogotka. U 19. minuti Dabro je ušao iz drugog plana, no sjajno je reagirao vratar Šubarić. U 35. minuti pucali su Šego i Mitrovski, no oba udarca je obranio domaći golman Šubarić, a potom je Mitrovski iz odbijanca pogodio okvir vrata. U 46. minuti sjajno je pucao Šego, no još je bolje obranio Lokomotivin čuvar mreže.

U 50. minuti kazneni udarac za Varaždin. Šego je ušao u kazneni prostor srušio ga je Šubarić i sudac Kolarić je pokazao na bijelu točku. Siguran za 1:0 bio je Mitrovski u 51. minuti.

Sedam minuta kasnije Dabro je izbio sam ispred pred golmana Lokomotive, no promašio je čitav okvir. Mogao je Varaždin do drugog gola u 78. minuti, ali Mitrovski je pogodio vratnicu nakon sjajne asistencije Šege. Pet minuta kasnije ponovno je domaći vratar bio na visini zadatka obranivši pokušaj Mamića.

Varaždinci su tako stigli do minimalne pobjede. To je druga ovosezonska pobjeda varaždinskog sastava s kojom je ostao na 5. mjestu. Slijedi reprezentativna stanka, a potom Varaždincima gostovanje kod Šibenika.

Rukometašice Koke dobre se držale u prvom dijelu, no Lokomotiva na kraju uvjerljivo slavila

Rukometašice Koke u sklopu 2. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene gostovale su kod Lokomotive, a Zagrepčanke su slavile s 33:20.

Prvo poluvrijeme bilo je jako izjednačeno. Prednost domaćeg sastava uglavnom je iznosila pogodak ili dva. Tek u samoj završnici Lokosice su otišle na plus četiri (11:7). Koka je u posljednjim trenucima zabila još jedan pogodak pa je na predahu rezultat bio 11:8.

Još kratko vrijeme u nastavku potrajala je neizvjesnost, a onda je zagrebački sastav povezao pet pogodaka za redom, posložio svoju obranu onako kako je zamislio, ostavio suparnice sedam minuta bez pogotka i pobjegao u sigurnu zonu od osam pogodaka razlike (22:14). Do ulaska u posljednjih deset minuta, domaće su imale još jedan dobar niz tako da su mirno odradile završnicu susreta. Na kraju su slavile s 13 razlike (33:20).

S 15 obrana susret je obilježila Lea Zetović. Po šest pogodaka dala su krila Lara Burić, Tena Japundža i Mela Mehmedović. Kod gošći ukupno 11 obrana dvije vratarke: Sara Šopar devet, Nika Galinec dvije. Najučinkovitije Varaždinke bile su Nika Strahija i Tara Đelekovčan s po pet pogodaka.

Šafarić: Veseli nas opet ta nula i da nas nitko nije nadigrao

Nogometaši Varaždina u 6. kolu SuperSport HNL-a kod Šibenika su odigrali 0:0.

Treći je to remi Varaždina ove sezone, a zanimljivo da su sva tri završila rezultat 0:0.

– Šteta što nismo iskoristili neke izgledne situacije za postići pogodak, ali nema se što zamjeriti dečkima. Stvarno su dali sve od sebe po ovim teškim uvjetima za igru, od terena i od ovog vjetra, tako da svaka im čast. Dali su sve od sebe, nije nas nagradilo, ali veseli nas opet ta nula i idemo dalje. Naravno, malo još fali i šteka ta završnica, ali veseli da nas nitko nije nadigrao, da smo dobri, da se možemo sa svima ravnopravno nositi i to je stvarno užitak raditi s takvom jednom grupom ljudi – ističe Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina.

Varaždincima slijedi domaći susret s Istrom 1961. Utakmice se igra u petak, 20. rujna u 18 sati.