Nogometaši Varaždina odigrali neriješeno protiv neugodne Mladosti iz Ždralova

3. HNL Istok

Nogometaši Varaždina nisu se uspjeli vratiti na pobjedničke staze. Danas pred 400 gledatelja odigrali su 1:1 protiv Mladosti iz Ždralova.

Na samom startu Varaždinci su preselili igru u protivničku polovicu i napadali. No, njihovi napadi u prvih 15 minuta bili su jalovi. Uglavnom su dobro probijali bok, no ubačaje su lako otklanjali protivnički stoperi. Prvi pravu priliku Varaždinci su imali 19. minuti kada se Josip Golubar ubacio ispred obrambenog igrača Mladosti, lopta se odbila do Jagačića koji je s desetak metara pucao u protivnički blok.

U 27. minuti dobro je pokušao Dario Jertec, ali njegov udarac sa šesnaest metara otišao je preko gola. Četiri minute kasnije varaždinski sastav napokon je stigao do pogotka. Zabio je Josip Golubar, koji se odlično ubacio u kazneni prostor, zaljuljao vratara Mladosti Kristijana Srbljanović i poslao loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme

U drugoj minuti nastavka varaždinski nogometaši su imali vrlo izglednu prigodu. Grešku gostujuće obrane iskoristio je Jertec, no njegov udarac obranio je Srbljanović. U 49. Leonard Vuk je ugrozio vrata Mladosti, ali ponovno je Srbljanović bio na visini zadatka. U 60. minuti Varaždinci opet nisu uspjeli realizirati izglednu prigodu. Ovaj put Jagačić je bio neprecizan.

Samo minutu kasnije na drugoj strani sijevnula je kontra, ali udarac Mile Sučića obranio je vratar Varaždina Marko Galoši. U sljedećoj akciji Varaždinci su primili pogodak. Ubačaj iz kuta boksao je Galoši i u nastavku akcije Matija Vrbanić je s desetak metara zabio za izjednačenje.

U 74. minuti dupli pas odigrali su Jertec i Vuk, no Srbljanović je lako ukrotio udarac Vuka. U samoj završnici Varaždinci su pritisnuli su goste, no nisu uspjeli slaviti.

3. HNL Sjever: Podravina i Varteks u županijskom derbiju podijelili bodove

Ilustracija

Podravina i Varteks odigrali su 2:2 u županijskom derbiju 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Varaždinci su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, ali igrači Podravine u nastavku susreta ipak uspijevaju doći do izjednačenja.

Polet je u Svetom Martinu na Muri doživio visoki 4:1 poraz od vodeće Mladosti iz Ždralova, dok je Rudar s 3:1 poražen u gostima kod Bjelovara.

Preostali rezultati 19. kola: Tehničar – Virovitica 2:1, Papuk – Graničar 3:1, Podravac – Radnik 1:3.

Parovi 20. kola (subota, 24. travnja, 17 sati): Varteks – Podravina, Rudar – Polet, Graničar – Podravina, Tehničar – Mladost (Ž), Virovitica – Podravac, Radnik – Papuk.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica u Turčinu stigla do nove sigurne pobjede

Ilustracija / NK Ivančica

Odigrano je prvih pet utakmica 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Do nove pobjede stigla je momčad Ivančice. Ivančani su s 2:0 slavili u gostima protiv Dubravke-Zagorca.

Zelengaj je na svojem travnjaku poražen s 3:2 od Omladinca. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0 zahvaljujući pogotku Matije Soldateka, gosti u nastavku susreta okreću rezultat i odnose kući velika tri boda.

Jalžabet je s 3:0 izgubio u gostima kod Centrometala. Nedelišće i Dinamo (D) su remizirali rezultatom 1:1, a bodove su podijelili i Mladost Komet i Međimurec odigravši 2:2.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju. U 10 sati u Čakovcu domaća Sloga dočekuje Mladost (SM), dok od 16.30 igraju Nedeljanec – Dinamo (P) i Bednja – Plitvica.