Nogometaši Varaždina osvojili bod protiv Istre 1961 u derbiju začelja

Varaždinski nogometaši stigli su do remija (1:1) u derbiju začelja 31. kola 1. HNL.

Već u drugoj minuti pokušao je Hara, ali varaždinski vratar Dinko Horkaš je obranio. Na kraju je označeno zaleđe Hassanea Bandea. Inicijativa gostiju se nastavila. U 10. minuti Šime Gržan je je pobjegao varaždinskoj obrani, dao za Rafu Navarra koji je bio korak prekratak.

U 18. minuti gosti su naplatili svoju dobru igru. Nabacio je Slavko Blagojević, kapetan Istre, visoko je skočio Taichi Hara i glavom matirao varaždinskog vratara Horkaša. U 28. minuti Puljani su imali priliku iz slobodnog udarca, ali Blagojević je pucao u živi zid.

Tri minute kasnije varaždinski branič Matej Senić pao je u šesnaestercu. Sudac Dario Bel nije pokazao na bijelu točku. U 34. minuti Varaždinci su se vratili u susret. Varaždinski kapetan Neven Đurasek je na desnoj strani uposlio Kerima Memiju, ovaj je pronašao Ivana Posavca koji je zabio za 1:1.

U 40. minuti blizu preokreta bili su Varaždinci. Ovaj put strijelac Posavec je pronašao Jorgea Obregona koji je neometan glavom tukao pored gola.

U 52. minuti ogromna prilika za goste. Okliznuo se Jessie, no Čelić je uspio spasiti i izbiti u korner. U 60. minuti na drugoj strani izglednu priliku promašio je Andris Herrera. Nogometaš iz Venzuele, koji je u 45. minuti ušao umjesto Pece, ostao je sam na sedam metara, no nije zahvatio loptu glavom.

U 77. minuti blizu pogotka bio je Leon Benko. Matej Senić pronašao je varaždinskog napadača, no on je s 10 metara poslao loptu preko gola. U 82. minuti nakon duela Gržana i Jessija, sudac Bel je varaždinskom igraču pokazao drugi žuti karton zbog ruke na vratu pulskog napadača.

Krenula je opsada varaždinskog gola, no na kraju je ostalo 1:1.

Nogometna subota: Varteks stigao do pete prvenstvene pobjede, Bednja uvjerljiva u N. Marofu

Odigran je dio susreta 6. kola 3. NL Sjever, a na teren su u subotu, 21. rujna izašli predstavnici iz Varaždinske županije.

Varteks je gostovao kod Dinama u Domašincu i slavio s 1:0. Petu prvenstvenu pobjedu Bumbarima donio je Filip Hrženjak golom u 77. minuti susreta.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije, Podravina gostovao je kod aktualnog prvaka Poleta iz Sv. Martina na Muri. Domaćin je slavio s 2:1.

U subotu su odigrana i tri susreta 6. kola Elitne ŽNL. Do slavlja je stigla Bednja pobijedivši s 5:1 Novi Marof. Beletinčani su zasjeli na 1. mjesto. Na 2. mjesto skočio je Jalžabet svladavši Budućnost s 2:1. U trećem subotnjem susreta Razvitak je u Čičkovini s 3:1 bio bolji od Mladosti iz Margečana.

FOTO Leon Belcar doveo nogometaše Varaždina do pobjede protiv Istre 1961

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

NK Varaždin je u prvoj utakmici 7. kola Supersport HNL-a pred domaćom publikom rezultatom 1:0 pobijedio Istru 1961.

Trener Nikola Šafarić izveo je identičan sastav kao i protiv Šibenika u 6. kolu. Na golu Zelenika, dva stopera Ba i Nekić, na bokovima Boršić lijevo, Maglica desno, u sredini Marina i Belcar, ispred njih Šego, Latković i Mitrovski te u vršku napada Dabro.

U 2. minuti izvrsna prilika za goste. Ubacio se Lisica, no Zelenika je odlično obranio.

U 31. Varaždin se probudio. Šego se ubacio u kazneni prostor, ubacio na peterac, no obrana Istre 1961 otklonila je opasnost. U 43. minuti prvi udarac Varaždina u okvir gola. Sveprisutni Šego je sam sebi kreirao priliku, no vratar Istre 1961 Majkić obranio je udarac.

Na startu drugog dijela sjajno je intervenirao varaždinski vratar Zelenika koji je obranio snažan udarac Vuka. I onda u 78. minuti Varaždin je poveo. Michele Šego je ubacio s lijevog krila, Nekić je glavom pogodio prečku, a na loptu je natrčao Belcar i pospremio je u gol.

Varaždinci su ovom pobjedom skočili na 4. mjesto Lige s 12 osvojenih bodova. U idućem kolu gostuju kod Osijeka.