Nogometaši Varaždina pred 500 gledatelja srušili Bedem iz Ivankova

3. HNL Istok

Nogometaši Varaždina pred oko 500 gledatelja na stadionu Varteksa stigli su do druge pobjede u nizu, slaveći protiv Bedema 3:0.

Za momčad iz Ivankova zaigralo je nekoliko bivših prvoligaških igrača, kao što su Mario Lučić, Ivan Žgela i Josip Raić Sudar.

Prvu priliku Varaždinci su imali u 16. minuti kada je Nikola Šafarić nabacio, no Dino Kresinger glavom je pucao pored gola. Deset minuta kasnije u dobroj prigodi našao se Stjepan Oštrek, ali njegov traljav udarac lako je ukrotio gostujući vratar Ivan Marijanović.

U 33. minuti isti igrač je ponovno bio u izglednoj prilici i opet je obranio gostujući vratar. Samo minutu kasnije pritisak varaždinske momčadi se isplatio. Srpak je pucao, obranio je Marijanović, lopta se odbila do Leonarda Vuka koji je s desetak metara zabio za 1:0.

U 39. minuti Josip Golubar je izašao sam pred gostujućeg vratara, no ovaj mu je odlično skratio kut i obranio.

Rapsodija

U drugom poluvremenu Varaždincu su nastavili s pritiskom. Vodstvo su povećali u 63. minuti, kada je Vuk nabacio do Kresingera glavom bio precizan. Sam pet minuta kasnije nogometaši Miljenka Telebara su povećali prednost. Goran Mujanović je pao u šesnaestercu i glavni sudac Mladen Matić pokazao je na bijelu točku. Precizan je bio Golubar.

Golubar, koji je bio vrlo raspoložen, u 82. minuti zatresao je vratnicu. Pet minuta kasnije Mujanović izašao sam pred Marijanovića, no nije ga uspio svladati. U sjajno prilici našao se i Marić, ali ponovno je na visini zadatka bio gostujući vratar.

Varaždinci tako u dva kola imaju dvije pobjede, a sljedeću prvenstvenu utakmicu igraju u srijedu protiv Koprivnice.

Tin Šestak je osvojio juniorski U-18 Open turnir

Tin Šestak osvojio juniorski U-18 Open turnir, dok je s juniorskom reprezentacijom je bio na 4. mjestu

Hrvatski reprezentativci i reprezentativke s ovog se Europskog prvenstva u pikadu vraćaju s brojnim medaljama.

Eurokup je osvojio Posejdon 2 iz Kaštela, Sisters of Nemesis su bile 2. u ženskoj konkurenciji, dok je ekipa Sveta Ana osvojila broncu u Open kategoriji.

Pojedinačni prvaci Europe postali su Marina Letica i Boris Krčmar, koji je u finalu pobijedio Romea Grbavca. Mario Čegir i Neven Rešetar su osvojili parove. Muška seniorska reprezentacija je postala prvak Europe dok su seniorke osvojile broncu.

FOTO Danas je finalni dan memorijala ‘Đelac’, poznato osam sudionika završnice

Na terenima s umjetnom travom, na centru NK Varteksa u Hrašćici odigran je i drugi dan ‘Đelaca’.

Ovo je već 19. izdanje memorijala Anđelko Herjavec, posvećenog tragično preminulom predsjedniku NK Varteksa, a već peto izdanje na umjetnoj travi Hrašćice.

Petak je donio ponovno odličan nogomet, i očekivano maksimalan učinak ekipa Prijatelji Stolarija Žeger i lanjskih pobjednika MNK Fotex Junajted, koji su sa 9 bodova osvojili svoje skupine te se plasirale u četvrtinu finala.

Uz njih, među osam najboljih su se plasirali i Brick Bar te CB 5, kao drugoplasirani iz svojih ekipa. Ali i sve ostale ekipe prikazale su vrlo solidan nogomet, i malo je nedostajalo da poredak ne bude drugačiji.

Program počinje danas već od 14 sati, kada kreću četvrtfinala. Od 17 se igraju polufinala, a u 20 sati je na rasporedu veliko finale.