Nogometaši Varaždina u prijateljskom susretu bolji od mađarskog viceprvaka

Nogometaši Varaždina u subotu, 8. srpnja, na stadionu Varteksa odigrali su pripremni susret protiv mađarskog Kecskemeti TE-a i slavili s 2:1.

Nakon prvog dijela, momčad, koja je prošle sezone završila na 2. mjestu najvišeg ranga mađarskog nogometa, vodila je 1:0. Strijelac je u 28. minuti bio je Palinkas.

U drugom dijelu momčad Marija Kovačevića je okrenula. Prvo je Teklić u 68. minuti zabio za izjednačenje, da bi Brodić golom u 77. minuti zabio za slavlje.

Idući pripremni susret Varaždinci igraju u srijedu, 12. srpnja, a protivnik je novopečeni prvoligaš Rudeš.

Ivanušec kod Knjaza: Ljubešćica? Zeleno, mirno, lijepo za život, imaš svoj mir

GNK Dinamo

Luka Ivanušec bio je novi gost Roberta Knjaza u emisiji Knjaz kod Vatrenih koja se emitira ponedjeljkom na HRT-u. Serijal je to koji se emitira uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj i u kojem vatreni popularnom voditelji na šaljiv i zanimljiv način otkrivaju detalje iz privatnog života, ali i neke pikanterije iz svlačionice.

Ivanušec je tako Knjazu otkrio da je odličan u stolnom tenisu i da bi se tim sportom bavio da nije nogometaš.

Luka se prisjetio života u svojoj rodnoj Ljubeščici, malo mjestu u blizini Novog Marofa koje broji 1200 stanovnika.

– Zeleno, mirno, lijepo za život, imaš svoj mir. Crkva, dvorana, dućan, ljekarna i vrtić. Tu sam bio ministrant. To je bila želja bake Katarine i ona je tome kumovala da budemo ministranti – istaknuo je Ivanušec.

Ivanušec je otkrio kako mu svakodnevna komunikacija s obitelji znači mnogo, a posebno s majkom i ocem.

– 365 dana, 365 poziva. Ili Luka mene ili ja Luku. To nije samo nogomet i zabavljanje. Nogomet je posao, nogomet je odricanje – rekao je Josip Ivanušec, Lukin otac.

A mama Jasminka Ivanušec priznaje kako joj se ponekad vrlo teško nositi s pritiskom kada Luka igra važne utakmice.

– Ja to ne mogu gledati i moramo pobjeći vani. Cijela utakmica mi je stresna. Čak znam gristi nokte od nervoze – otkrila je Jasminka Ivanušec.

Više pogledajte ovdje.

Braća Kolarić i Bruno Varšić prvaci Europe s rukometnom reprezentacijom gluhih

Na 13. Europskom prvenstvu gluhih u njemačkom Frankenthalu, Hrvatska je ponovo, po 6. put postala najbolja momčad Europe!

Izabranici Marija Sirotića obranili su europski naslov nakon što su u finalu svladali domaćina Njemačku rezultatom 27:21.

Njemačka je pružala dobar otpor u prvom poluvremenu, koje je završilo 10:10. U drugom dijelu pojačao se protok lopte hrvatskih rukometaša. Prednost od tri pogotka više nisu ispuštali.

Boje hrvatske brane braća Jakov i Florijan Kolarić koji igraju za RK Vidovec te Bruno Varšić, GRK Varaždin 1930.

Igračem turnira proglašen je Tomislav Bošnjak, vratar turnira Varšić, a nagradu za fair play dobila je reprezentacija Hrvatske s najmanje isključenja.