Nogometaši Varaždina u susjedskom derbiju s igračem više poraženi od Slaven Belupa

U Koprivnici je odigran susjedski derbi 11. kola SuperSport HNL-a. Iako su Varaždinci imali 2:2 i igrača više, Slaven Belupo je slavio 3:2.

U 14. minuti prva prava prilika za Slaven. Ubacio je Štefulj iza varaždinske obrane gdje se ubacio Štrkalj, ali njegov udarac sjajno je obranio varaždinski vratar Zelenika. No, dvije minute kasnije Štrkalj je bio neumoljiv. Glavom je zabio nakon odličnog ubačaja Boseca. U 18. minuti već je 2:0 za Koprivničane. Hoxha se sjurio prema šesnaestercu i lijepo pogodio za povećanje vodstva.

U 25. minuti mogli su Varaždinci smanjiti vodstvo domaćina. Odlično je Elezi uposlio Brodića koji je Suška mogao pitati u koju stranu želi da mu puca, no tukao je najbolji strijelac Varaždina izravno u vratar Farmaceuta.

Smanjenje domaće prednosti stiglo je sedam minuta kasnije. Ubacio je Postonjski i nakon gužve i flipera, pogodio je Pellumbi za 2:1. U 38. minuti sve je vraćeno na početak. Mitrovski je proigrao Boršića, on je iz prve pronašao Elezija koji je zabio za 2:2.

U četvrtoj minuti nastavka opasno se ubacio Štrkalj, ali odlično je njegov udarac obranio Zelenika. U 54. minuti u još jednoj matnoj situaciji našao se Liber, no njegov udarac završio je pored gola.

Prvi pokušaj Varaždina u drugom dijelu zabilježili smo u 58. minuti kada je s 20 metara iz slobodnjaka kapetan Postonjski tukao preko gola. Blizu trećeg gola domaćina bio je Štrkalj u 64. minuti. Ipak pucao je preko gola.

U 68. minuti Slaven je ostao s desetoricom na travnjaku jer je drugi žuti zbog neopeznog starta na Pellumbiju zaradio Liber.

Varaždin je potom imao jalovu inicijativu s igračem više i domaćin se dobro branio. Igrala se 82. minuti kada je obrana Varaždina zaspala, a Štrkalj je s 20 metara prekrasno pogodio za 3:2.

U sudačkoj nadoknadi Nekić je glavom pokušao, no preko gola i to je bila praktički jedina prilika Varaždina nakon isključenja Libera.

Slijedi reprezentativna stanka, a potom Varaždinci ugošćuju Lokomotivu.

Nikola Jelić sudi finalnu utakmicu futsalske Lige prvaka

Europska nogometna federacija Uefa još jednom je ukazala veliko povjerenje i prepoznala kvalitetu najboljeg hrvatskog futsalskog suca Nikole Jelića.

Jelić će suditi finalnu utakmicu futsalske Lige prvaka između Barce i Palme koja je na rasporedu sutra, 5. travnja, od 18 sati u Demirchyan Areni u Erevanu, objavio je Hrvatski nogometni savez. Pomagat će mu Talijan Nicola Manzione i Čeh Ondrej Černy.

Finalu će prethoditi utakmica za treće mjesto u kojoj će se od 15 sati sastati Sporting CP i Benfica.

3. NL: Varteks u derbiju ugošćuje Rudar, Podravine kod Pitomače

Varteks se nalazi u ključnom dijelu sezone. Ukoliko Bumbari žele pokušati u rang više, morali bi pobijediti sve do kraja, a prvi na putu je Rudar, koji na drugom mjestu bježi osam bodova. Susret je na rasporedu u subotu, 4. svibnja u 17 sati na stadionu Sloboda.

I Rudar je u proteklom kolu poražen na domaćem terenu od Pitomače, dok je Varteks izgubio kod Poleta.

Do kraja sezone je još pet kola, a nakon Rudara, Varteks će na ‘noge’ Pitomači. Drugo mjesto je možda predaleko, ali treće je dostižno, jer Pitomača ‘bježi’ dva boda.

Pa dobro, što se tiče trećeg mjesta, sve je još uvijek u našim nogama. Ali ne kalkuliramo mi, idemo sve pobijediti, pa kak bude – istaknuo je Matija Kanceljak, sjajni napadač stigao ovog ljeta iz NK Varaždina.

U isto vrijeme, Podravina odlaze u goste trećeplasiranoj Pitomači.