Nogometna subota: Slavlje Varteksa, Nedeljancu derbi u Ivancu

Odigrano je pretposljednje jesensko kolo u 3. NL Sjever, a do slavlja u 13. kolu stigao je Varteks.

Bumbari su na stadionu Sloboda ugostili Koprivnicu i slavili s 3:1. Podravina je pak u susjedskom derbiju ugostila vodeći Polet iz Sv. Martina na Muri. Gosti su slavili s minimalnih 1:0. Gol odluke pao je u 50. minuti kada je pogodio Jurinić.

Do bod(ova) su stigla i preostala dva međimurska predstavnika. Rudar je u Murskom Središću odigrao 0:0 s križevačkim Radnikom, dok je domašinečki Dinamo kod Papuka odigrao 1:1.

U subotu su odigrana i dva susreta 13. kola Elitne ŽNL. Derbi je odigran u Ivancu gdje je gostujući Nedeljanec s 2:1 bio bolji od Ivančice. Nedeljančani su poveli preko Tomislava Medveda u 12. minuti, da bi isti igrač pogodio i u 16. za 2:0. Ivančani su smanjili u 45. minuti kada je kapetan Leon Gregur realizirao penal. U drugom dijelu golovi nisu padali pa je 2:1 za goste bio konačni rezultat.

Novi Marof je u subotu upisao još jednu pobjedu. Slavio je kod Zelengaja s 4:0.

U nedjelju, od 13:30 na rasporedu su preostala četiri susreta 13. kola.

Iz Varteksa otišao stožerni trojac, došli Glavica, Banfić i Matanova

Nogometaši Varteksa u srijedu, 25. siječnja, započeli su s pripremama za drugi dio sezone 3. NL Sjever, a već u subotu, 28. siječnja odigrali su prvu pripremnu utakmicu.

Gostovali su kod slovenskog drugoligaša Beltinci Klima Tratnjek. Završilo je 4:1 za domaćina, a jedini gol za Bumbare postigao je Ivančić.

U drugi dio sezone Bumbari će bez ponajboljih igrača. U austrijske trećeligaše otišli su Alen Kovačec i Tihomir Šoštarić, najbolji stijelac 3. NL Sjever s 10 golova. Također klub su napustili i vratar Jurica Valentić te dugogodišnji član Borna Radić.

– Naravno da će nam svi nedostajati, naročito Šoštarić i Kovačec koji su bili naši stožerni igrači. Razumijem ih, nisu mogli ne prihvatiti tako primamljive ponude – rekao je Nikola Goričanec, trener Varteksa.

Od novih igrača pristigli su Romario Matanova koji je zadnji angažman imao u Bednji, Dejan Glavica, nekadašnji prvoligaški igrač koji je posljednji angažman imao u Poletu iz Sv. Martina na Muri te golman Jura Banfić, nekadašnji vratar Slobode, Podravine i Pušćina, koji je posljednjih nekoliko godina bio u austrijskim niželigašima.

– Vidjet ćemo kako će se novi igrači adaptirati. Cilj je ponovno afirmirati mlađe igrače za iduću sezonu – dodao je Goričanec.

Varteksovcima slijede pripremni susreti s Nedelišćem, Međimurjem, UFC Pieno Rohrbach-Bergom, Španskom i Bednjom.

Istaknimo, da je Varteks na 3. mjestu Lige, sa šest bodova manje od vodećeg Poleta iz Sv. Martina na Muri i križevačkog drugoplasiranog Radnika.

– Naravno, ako nam se pruži prilika da stignemo vodeći dvojac, to ćemo objeručke prihvatiti – zaključio je trener Varteksa.

FOTO Više od 500 trkača u Varaždinu na Zimskom polumaratonu i druge dvije utrke

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

DHMZ je jutros u 8 sati u Varaždinu izmjerio 0.5 stupnjeva, ali to nije zaustavilo trkače 6. Hervis Zimskog polumaratona.

Trče se još dvije utrke; Mrzli cener (10 km) i nova utrka Ledena petica (5 km).

Organizator je Trkački klub Marathon95, a Zimski polumaraton počeo je u 11 sati. Start i cilj su kod Arene Varaždin.

Za sve tri utrke prijavilo se više od 500 trkača.