Pan kup: Lončarima derbi protiv Jerteca, Šafarića, Mujanovića…

Mali nogomet

Odigran je i treći natjecateljski dan 37. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu.

I odigrane četiri ponudile su dosta sadržaja, iako je tek posljednja – ujedno i derbi dana između Automobila Lončar i momčadi Rale – imala dozu neizvjesnosti. Prije toga je naime Auto Florijanić lako izašao na kraj s klincima iz Nogometne šole Zavrč (s dva pogotka Pompera i dva Skupnjaka za konačnih 4:1, počasni je autogol Igora Florijanića u zadnjim sekundama utakmice), potom je krapinski veteranski sastav Saluti Bau (Kunštek, Kosernik, Fio, Družinec, Ferček…) bio jednostavno prejak (6:0) za sinoć oslabljeni sastav Sračinca, lani trećeplasirane momčadi Pan kupa, a onda je i seniorska ekipa Hudek Trgotransa iz Biljevca upisala prva treću pobjedu na turniru, osiguravši (najmanje) izravni plasman u osminu finala turnira. Nakon 2:1 protiv Svježih jaja Vuk i 4:0 protiv Kustošije, sada je s visokih 6:1 „stradala“ Baka iz Gojanca.

I onda, u ljepotici večeri varaždinski derbi Automobil Lončar – Rale. Na dvostrukog pobjednika Pan kupa i lani finalista krenula je dobro poznata varaždinska škvadra s prezimenjacima Šafarić (Dean na gol crti, Nikola u igri), Jertecom, Mujanovićom, Kresingerom, Golikom i Težakom. Iako je već u 5. minuti bilo 2:0 za lončare, prekrasnim golovima Piskaća i Ribića, nije se Rale predavao. Jertec je iz slobodnog udarca smanjio u 9. minuti i krenula je dalje ravnopravna borba u kojoj su do pogotka mogli i jedni i drugi. Osam minuta prije kraja to je uspjelo drugi put Piskaću, za 3:1, a u predzadnjoj minuti Kovačić je dignuo i na končnih (pre)visokih 4:1.

Danas je na rasporedu i prvi „malonogometni maraton“ na Pan kupu, od 14 sati odigrat će se 12 utakmica, sve tamo do iza 22 sata. Prvi puta ćemo na djelu vidjeti i veterane Videorehe iz Dugog Sela, također i seniore ambicioznih CB Majstora iz Sračinca, a utakmica dana bi trebala biti Art Metali Junajted – Prijatelji (Roberta Murića), u 19:20 sati. Uz nju, najzanimljivije bi utakmice dana trebale biti Črešnjevo – Optika Kiraly (20 sati) i ŠD Remetinec – Rale (21:20 sati). Podsjećamo, cijena cjelodnevne ulaznice je 15 kuna, a moguće

Varaždinski rukometaši dobro parirali PPD-u Zagreb samo prvi dio susreta

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba 1930 u srijedu, 12. svibnja, odigrali su 2. kolo Lige za prvaka Premijer lige protiv PPD-a Zagreb. Gosti su slavili u Graberju s 33:20.

Varaždinci su se dobro držali prvih 30 minuta. Čak su i vodili prvih 15 minuta, a onda je momčad Ivice Obrvana malo pojačala ritam te je na predah odnijela plus pet (9:15).

U nastavku je naravno do izražaja došla bolja fizička pripremljenost Zagrebaša, veća kvaliteta pa naravno i rotacija, tako da Varaždin jednostavno nije mogao odgovoriti na sve te izazove. S dvije serije po četiri pogotka za redom i jedanput 3:0, Zagreb je otišao do konačnih 13 razlike.

Kod domaćih Varaždinaca najbolji je bio Luka Trojko sa sedam pogodaka iz devet pokušaja.

Kastel nakon boda u Maksimiru: Igrači su vratili vjeru u sebe

Nogometaši Varaždina stigli su do vrijednog boda kod Dinama odigravši 2:2 na Maksimiru.

Time su stigli do 27 boda i dalje drže pretposljednje mjesto Lige.

– Pripremali smo tjedan dana ovu utakmicu, posebno psihološki, da igrači shvate da se mogu nositi s Dinamom i to su i pokazali. Primili smo opet golove nakon grešaka, rezultat je realan, mogli smo mi pobijediti, ali mogao je i Dinamo. No, kažem, pokazali smo da možemo igrati i protiv najboljih, uzeli smo bod s Osijekom, sad i u Maksimiru, igrači su vratili vjeru. Ovaj bod možda neće biti presudan na kraju u borbi za ostanak, ali nam je poticaj da i u preostale dvije utakmice budemo pravi i osvojimo dovoljno bodova da ostanemo u ligi – rekao je Kastel nakon susreta.

Do kraja su ostala još dva kola. Varaždinci u nedjelju, 16. svibnja, dočekuju Rijeku. Posljednjeplasirana Istra 1961 dočekuje sedmoplasirani Slaven Belupo, dok osmoplasirana Lokomotiva ugošćuje Osijek.