U varaždinskoj Areni od petka, 28. veljače do nedjelje, 1. ožujka održano je Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za seniore i seniorke.

U ženskoj konkurenciji nastupilo je 30, a u muškoj 48 natjecatelja u pojedinačnoj konkurenciji, paru i mješovitim parovima.

O predstavnika iz Varaždinske županije do medalja su stigli Ronald Ređep i Leon Šantek iz Stolnoteniskog kluba Starr te Petra Petek i Ivana Malobabić iz Stolnoteniskog kluba Varaždin.

Ređep je do zlata u mješovitim parovima stigao sa Sun Jiayi svladavši u finalu baš svojeg klupskog suigrača Šanteka i Martu Vukelić iz Aquastila.

Petek i Malobabić u igri parova stigle su do srebra budući da su od njih u finalu bile bolje Sun Jiayi i Mateja Jeger koje obje nastupaju za inozemne klubove. Petek je srebru dodala i broncu u pojedinačnoj konkurenciji gdje najbolja bila Andrea Pavlović.

Broncu u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je i Ređep, a seniorski pobjednik bio je Andrej Gaćina.

Nakon Prvenstva Hrvatske u Varaždinu će se od srijede do nedjelje, 4. do 8. ožujka održati Europskom prvenstvu U-21 u stolnom tenisu.