Počele prijave za najmasovniji dječji malonogometni turnir u regiji

Bumbar kup i ove zime neće mimoići Varaždin. U varaždinskoj Areni, 20. i 21. siječnja natjecat će se dječaci i djevojčice u šest starosnih kategorija, na najmasovnijem dječjem sportskom malonogometnom turniru u regiji, a sve to u organizaciji NK Varteksa.

Radi se o već 21 izdanju turnira (kada se zbroje ljetna i zimska izdanja), a posljednjih godina odražava se u varaždinskoj Areni. Ove godine Bumbar kup se vraća u siječanj, pa u kalendaru vrijedi zaokružiti 20. i 21. siječnja.

Tog vikenda varaždinska arena bit će doslovno poput košnice. Tijekom dva dana, u šest godišta, na ‘Bumbaru’ ukupno prodefilira oko 1800 malih nogometaša i nogometašica, a Arenu posjeti oko tri tisuće roditelja i gledatelja.

Turnir je prošle godine održan nakon dvije godine COVID pauze i bilo je odlično, a organizatori najavljuju još bolji Bumbar kup 2024. Turnir iz godine u godinu bilježi sve veće brojke te je zapravo najmasovniji dječji malonogometnog turnir u regiji.

– U prvom planu je strast i ljubav prema sportskom duhu, fair playu i podršci mladim, talentiranim sportašicama i sportašima. Činjenica je da je nogomet sport s najjačim socijalizacijskim čimbenicima, a s obzirom na sve veću razinu otuđenja, naročito djece i mladih, Bumbar Kup, pored toga što pruža priliku djevojčicama i dječacima da pokažu svoje nogometne vještine, predstavlja jedinstveno mjesto susreta, razvijanja prijateljstava i stvaranja nezaboravnih iskustva koja će ih oblikovati kao sportaše i kao osobe – ističu organizatori.

Kvaliteta organizacije i vrhunski uvjeti koje pruža Arena Varaždin privlače ekipe i iz okolnih zemalja (Slovenija, BIH, Mađarska) pa samim time turnir tradicionalno i ima međunarodni karakter. Kao i proteklih godina turnir će biti organiziran na 4 malonogometna terena u glavnoj dvorani i pomoćnoj manjoj dvorani.

U subotu, 20. siječnja, igrat će godišta 2011., 2013. i 2015., a u nedjelju, 21. siječnja, 2012.,2014. i 2016. godište.

Kao i obično, u Areni će biti i mnoštvo dodatnih atrakcija, da dan koji dječaci i djevojčice provedu u ‘Bumbar Areni’, bude što zanimljiviji. Bit će tu i punktovi na kojima će se i roditelji moći osvježiti, i odmoriti, a bit će organizirana i vrijedna tombola.

Prijave su u punom jeku, ali mjesta u godištima još ima. Kotizacija za turnir je 70 eura po ekipi, odnosno 60 eura po ekipi za klubove koji prijave tri i više ekipa. Svi koji još niste, prijaviti se možete na e-mailove [email protected] ili [email protected].

Elitna ŽNL: U ludoj utakmici punoj preokreta Dubravka-Zagorac pobijedila Bednju

Odigrano je 21. kolo Elitne županijske nogometne lige, a vodeći Nedeljanec pobjedom je zadržao 1. mjesto.

Nedeljančani su ugostili Razvitak iz Čičkovine i slavili s 2:1. Oba pogotka za momčad Damira Maretića postigao je Tomislav Medved u 11. i 12. minuti susreta. Poraz gostiju ublažio je Alberto Sinani svojim golom u 33. minuti.

Nedeljanec tako i dalje ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Novog Marofa koji se bez prevelikih problema obračunao s Mladosti iz Margečana pobijedivši s 3:1.

Sve su Novomarofčani riješili u prvom dijelu, u samo sedam minuta. U vodstvo ih je doveo Tin Keliš u 34., na 2:0 povisio je Josip Sabolić u 38. minuti, da bi za 3:0 zabio Tomislav Harmicar u 41. minuti.

Prava poslastica odigrala su u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac s 4:3 svladala Bednju. Prvi su poveli Beletinčani preko Marina Mašića u 15. minuti, no Nikola Katalenić zabio je za 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je domaćin okrenuo u 59. drugim golom Katalenića, no potom se gosti preokrenuli. Oba gola postigao je Vinko Horvatić u 64. i 73. minuti. No, za kraju uslijedio potpuni preokret domaćina. U 76. izjednačio je Kristijan Ribić, a Katalenić svojim trećim golom u 89. minuti postavio konačnih 4:3.

U preostalim susretima Budućnost je pobijedila cestički Polet s 3:0, da bi Jalžabet bio bolji od Ivančice s 4:1.

FOTO Više od 800 trkača i trkačica na ulicama Čakovca

U nedjelju je održano sedmo izdanje najpopularnije i najmasovnije međimurske sportske manifestacije – Polumaratona Zrinski.

Ove godine okupilo se više od 800 zaljubljenika u trčanje. Trčali su svi: mladi, stariji, sportaši, rekreativci  te brojni drugi građani koji su željeli biti dio ovog jedinstvenog sportskog doživljaja koji se organizira povodom Dana Međimurske županije.

Atletski klub Međimurje uz podršku Županije i ove je godine odradio veliki organizacijski posao što je urodilo i velikim odazivom na ovu međunarodnu utrku. Sudionici su trčali u dvije utrke – utrke građana na 5 kilometara i  polumaraton Zrinski od 21,0975 kilometara.

Pobjednici 7. Polumaratona Zrinski su Jurica Tomac (AK Međimurje) i Tea Faber (AK Fit). U utrci građana pobjednici su Karmelo Mrvica (AK Varaždin) i Simona Jambrošić ( AK Sloboda).

Čestitke svim sportašicama, sportašima, volonterima, organizatorima koji su bili dio ovog sportskog događaja i time još jednom pokazali da Međimurje podržava sport i da smo izrazito sportska županija.