Postonjski: U zadnjem kolu protiv Osijeka se idemo nadigravati

Nogometaši Varaždina u subotu, 25. svibnja u 17 sati na stadionu Varteksa igraju utakmicu zadnjeg, 36. kola SuperSport HNL-a protiv Osijeka.

Osječani u susret ulaze rasterećeno, jer su sigurno četvrti i izborili su ulazak u europska natjecanja. Varaždinci su trenutno šesti s bodom više od sedmoplasirane Istre 1961 te četiri boda više od osmoplasirane Gorice.

– Posljednje naše kvalitetne izvedbe daju nam zapravo nadati se bodovima protiv Osijeka. Ipak, želimo potvrditi 6. mjesto – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina koji u zadnjem kolu ne može računati na ozlijeđene Mitrovskog i Jelenića.

Baš se prije nekoliko dana pojavila priča da će spomenuti Jelenić iduće sezone preseliti u Osijek.

– Kao i vi to sam pročitao, no nikakva konkretna ponuda za Jelenića u klub nije stigla. Kad stigne, vidjet ćemo što će biti – ističe Šafarić.

Uz Jelenića i Mitrovskog, ove sezone stožeran igrač bio je kapetan Igor Postonjski koji je odigrao sezonu na visokoj razni.

– Prošla sezona bila je očaj živi. Cijelo vrijeme sam se mučio s ozljedama. Ova sezona za mene je bila vrlo kvalitetna. Imao sam konstantu i svi su zadovoljni, pa i ja osobno. No, najvažnije da smo kao ekipa odigrali bolju sezonu nego prošlu, jer smo pobjeđivali ekipe sa samoga vrha, a uz to je klub prodao petoricu igrača. Protiv Osijeka se idemo nadigravati –zaključio je Igor Postonjski.

Tin Šestak je osvojio juniorski U-18 Open turnir

Tin Šestak osvojio juniorski U-18 Open turnir, dok je s juniorskom reprezentacijom je bio na 4. mjestu

Hrvatski reprezentativci i reprezentativke s ovog se Europskog prvenstva u pikadu vraćaju s brojnim medaljama.

Eurokup je osvojio Posejdon 2 iz Kaštela, Sisters of Nemesis su bile 2. u ženskoj konkurenciji, dok je ekipa Sveta Ana osvojila broncu u Open kategoriji.

Pojedinačni prvaci Europe postali su Marina Letica i Boris Krčmar, koji je u finalu pobijedio Romea Grbavca. Mario Čegir i Neven Rešetar su osvojili parove. Muška seniorska reprezentacija je postala prvak Europe dok su seniorke osvojile broncu.

FOTO Danas je finalni dan memorijala ‘Đelac’, poznato osam sudionika završnice

Na terenima s umjetnom travom, na centru NK Varteksa u Hrašćici odigran je i drugi dan ‘Đelaca’.

Ovo je već 19. izdanje memorijala Anđelko Herjavec, posvećenog tragično preminulom predsjedniku NK Varteksa, a već peto izdanje na umjetnoj travi Hrašćice.

Petak je donio ponovno odličan nogomet, i očekivano maksimalan učinak ekipa Prijatelji Stolarija Žeger i lanjskih pobjednika MNK Fotex Junajted, koji su sa 9 bodova osvojili svoje skupine te se plasirale u četvrtinu finala.

Uz njih, među osam najboljih su se plasirali i Brick Bar te CB 5, kao drugoplasirani iz svojih ekipa. Ali i sve ostale ekipe prikazale su vrlo solidan nogomet, i malo je nedostajalo da poredak ne bude drugačiji.

Program počinje danas već od 14 sati, kada kreću četvrtfinala. Od 17 se igraju polufinala, a u 20 sati je na rasporedu veliko finale.