FOTO Rijeka u fantastičnoj atmosferi pred 8.180 gledatelja na stadionu Varteksa osvojila Kup

Praznik nogometa u Varaždinu

Pred 8180 gledatelja na stadionu Varteksa odigrana je utakmica finala Hrvatskog nogometnog kupa između Dinama i Rijeke, a slavila je Rijeka 3:1.

Atmosfera je bila fantastična. Prvi priliku na utakmici imali su Riječani u drugoj minuti. Mario Gavranović je pucao, no Danijel Zagorac, vratar Dinama, spasio je stvar.

Isti igrač pokušao je i u 10. minuti. Pobjegao je Gordanu Schildenfeldu i pucao s desetak metara iskosa, no sjajno brani Zagorac. U 14. minuti Dinamova obrana je ponovno bila smušena. Konfuziju u njihovoj obrani nije iskoristio Gavranović, koji je pucao pored gola.

U 24. minuti Rijeka je povela. Franko Andrijašević se ubacio u prazan prostor, uposlio Gavranovića koji je ovaj put s desetak metara bio precizan.  U 31. minuti prva prava prilika za Dinamo. Soudani je pobjegao riječkoj obrani, ali pucao je pored gola. U 37. minuti Dinamo je izjednačio. Daniel Olmo najbolje se snašao u šesnaestercu i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Drugi dio

U drugoj minuti nastavka, Rijeka je ponovno povela. Ponovno je strijelac bio Gavranović pospremivši glavom loptu u mrežu. U 58. minuti Soudani je za Dinamo zatresao gradu, lopta se odbila do Amira Gojka koji je glavom pucao pored gola.

U 67. Hodžić je pucao s pet metara brani, no riječki vratar Prskalo brani. Tri minute kasnije utakmica je na kratko prekinuta zbog nekoliko baklji koje su uletjele u teren.

U 72. minuti Rijeka je zabila treći pogodak. Dario Župarić najbolje se snašao u šesnaestercu nakon kornera i sa desetak metara pogodio za 3:1.

Utakmica je protekla u odličnoj atmosferi i nogomet se vratio u Varaždin, za što su najzaslužniji čelni ljudi NK Varaždina, organizator finala Kupa. Istaknimo da su stigli brojni bivši reprezentativci među njima Mario Stanić, Goran Vlaović i Boris Živković. Na susretu su bili i osnivači Lige za Varaždin Vlado Sevšek i Davor Patafta.

Atmosferu s tribina i terena pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Foto: Ivan Agnezović

Boksačica Lea Paska slavila prekidom u prvoj rundi, pobjedu upisao i Luka Starčević

Članovi Boksačkog kluba Fight Club Kovačić sudjelovali su na 3. kolu Hrvatske boksačke lige koje je održano u subotu, 19. lipnja, u Zagrebu. U borbama na otvorenom u dva natkrivena ringa sudjelovalo je 130 boraca, među kojima i šestero boraca Fight Cluba Kovačić.

Lea Paska još je jednom pokazala zašto je izabrana za kapetanicu ekipe. Pobijedila je prekidom u prvoj rundi. Pobjedu je ostvario i Luka Starčević, dok su Borna Tuk, Lovro Cepanec, Gabriel Smotar i Roko Galunić upisali poraze unatoč dobrim borbama.

– Slijedi nam tjedan dana zaslužene pauze nakon koje boksači započinju s mini ciklusom bazičnih priprema uoči početka drugog dijela sezone – poručuju iz Kluba.

1. ŽNL: Budućnost pobjedom u Margečanu potvrdila naslov prvaka

Nogometaši vidovečke Budućnost novi su prvaci 1. županijske nogometne lige. Vidovčani su dva kola prije kraja prvenstva titulu prvaka potvrdili gostujućom 5:1 pobjedom u Margečanu protiv domaće Mladosti.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je cestički Polet koji je s visokih 13:0 bio bolji od Čeva. Beretinec je s 2:1 svladao varaždinsku Slobodu, a istim je rezultatom slavila i Plitvica (S) protiv Dinama (B). Polet i Obreš su remizirali 1:1 u Tuhovcu, dok je Novi Marof sa sigurnih 3:0 svladao Slobodu (T).

Parovi 25. kola: Dinamo (B) – Mladost (M), Budućnost – Beretinec, Sloboda (Vž) – Polet (C), Čevo – Novi Marof, Sloboda (T) – Mladost (Vž), Drava-Ajax – Obreš, Plitvica (S) – Polet (T).