Rukomet: Koka poražena u Pločama, Varaždin 1930 izgubio od Dubrave

Rukometaši Varaždina doživjeli su poraz rezultatom 33:25 na gostovanju protiv Dubrave. Domaćini su vodili tijekom cijelog susreta na ostavljajući Varaždincima prostor za eventualni preokret.

Već u 11. minuti imala je Dubrava četiri gola prednosti (7:3), dok se na odmor otišlo vodstvom domaćina 15:10. U nastavku slična igra na terenu. Dubrava sigurnom igrom održava prednost. Igrači Varaždina uspijevaju se primaknuti na četiri gola zaostatka (24:20), ali za nešto više od toga nije bilo snage. U varaždinskim redovima najučinkovitiji pojedinac bio je Tin Šestak sa šest golova.

S obzirom da su četiri od pet momčadi s vrha tablice upisale pobjede i dalje nisu potvrđeni sudionici Lige za prvaka. Varaždin 1930 će svoju kartu tražiti u posljednjem 18. kolu, u domaćem susretu protiv Poreča. Utakmica je na rasporedu u subotu, 20. ožujka.

Rukometašice Koke poražene su pak u Pločama od domaće ekipe Dalmatinke rezultatom 23:18. Zbivanja na terenu u prvom poluvremenu nisu dala naslutiti ovakav konačni ishod. Naime, nakon izjednačenog rezultata 4:4 u 14. minuti, do odlaska na odmor sve je bilo u znaku varaždinskih rukometašica. Na krilima Suzane Furjan i Tee Jalušić, Varaždinke na poluvrijeme odlaze s vodstvom 11:6.

U nastavku susreta sasvim drugačija slika na terenu. Domaće igračice su te koje diktiraju ritam igre. Varaždinke puno griješe u napadu pa Dalmatinka u 49. minuti dolazi do izjednačenja 15:15. U preostalom vremenu igračice Koke postižu tri gola, ukupno svega sedam u drugom dijelu, što domaća ekipa koristi za šestu prvenstvenu pobjedu.

Najučinkovitija Varaždinka bila je Jalušić sa šest golova. Sljedeće subote, 13. ožujka, Koka kod kuće dočekuje ekipu Osijeka.

1. ŽNL: Vodeća Budućnost pobjedom pobjegla Obrešu za tri boda

Kompletirano je 14. kolo 1. ŽNL, u kojem je vodeća Budućnost stigla do slavlja protiv Novog Marofa.

Vidovčani su kod kuće pobijedili 2:0 i pobjegli drugoplasiranom Obrešu, koji je u 14. kolu odigrao 2:2 s Čevom, za tri boda.

U preostalim utakmicama Tuhovečki Polet s 2:0 je bio bolji od margečanske Mladosti, varaždinska Mladost je s 2:1 pobijedila varaždinsku Slobodu, dok su Dinamo i cestički Polet u Babincu odigrali 1:1.

Još u subotu, 10. travnja Drava-Ajax je svladala Slobodu iz Tužna s 5:2, dok je Beretinec s minimalnih 1:0 pobijedio Plitvicu u Selniku.

4. HNL: Utakmicu u Ivancu obilježio fair-play potez Dominika Božaka

Odigrano je šest od osam susreta 15. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin. Isto kolo ponudilo je susjedski derbi između Zelengaja i Plitvice u Donjem Kućanu.

Isti je završio pobjedom Zelengaja 3:2. Dva gola za domaćina postigao je Luka Moheski, dok je jednog zabio Matija Soldatek.

Zanimljivo je bilo i u Turčinu gdje je gostujući Jalžabet s 2:1 svladao domaću Dubravku-Zagorac. Istim rezultatom palovečki Dinamo pobijedio je Centrometal, dok je Sloga slavila kod Ivančice u Ivancu.

Utakmicu u Ivancu obilježio je fair-play potez Dominika Božaka. U 87. minuti kod rezultata 1:2 za goste ivanečki napadač zabio je gol, ali je potom sucu priznao da je njegov suigrač rukom ubacio loptu u mrežu. Sudac je promijenio odluku i dosudio igranje rukom unutar 16 metara i slobodan udarac za gostujuću ekipu.

Mladost Komet i Mladost (SM) odigrali su 1:1, dok je Omladinac s 4:1 bio bolji od Nedelišća.

U nedjelju, 11. travnja, vodeća Bednja u Beletincu u derbiju kola ugošćuje drugoplasirani Međimurec, a Nedeljanec dočekuje Dinamo iz Domašinca.